Ocelové trubky EN 10219 S460MH ERW – dutý profil s maximální pevností pro těžké konstrukce

Stručný popis:

Společnost Womic Steel dodává vysoce kvalitní ocelové trubky S460MH ERW dle normy EN 10219 pro těžké inženýrské aplikace a konstrukční aplikace s maximálním zatížením. Dutý profil S460MH nabízí nejvyšší pevnost (mez kluzu 460 MPa) v řadě EN 10219 pro jeřábové výložníky, těžké stroje, offshore konstrukce, mosty a náročné inženýrské projekty. K dispozici v kulatých, čtvercových a obdélníkových tvarech. Vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2″ až 24″), tloušťka stěny od 2,0 mm do 16,0 mm, délka až 18 m. Certifikát pro válcovnu, hydrotest, kontrola UT/ET, zkosený konec, k dispozici antikorozní nátěr. Konkurenceschopná cena a rychlé dodání.

Velikost ocelové trubky ERW:Kulatý vnější průměr: 21,3 mm–610 mm (1/2″–24″), tloušťka stěny: 2,0 mm–16,0 mm. Čtvercový: 25x25 mm až 500x500 mm. Obdélníkový: 40x20 mm až 600x400 mm. Délka: 6 m, 12 m nebo dle potřeby.

Standard a stupeň ocelových trubek ERW:EN 10219 Třída S460MH (1.0478); K dispozici také S235JRH, S275JRH, S355JRH, S420MH

Použití ocelových trubek ERW:Jeřábové výložníky, těžké stroje, pobřežní plošiny, mosty s dlouhým rozpětím, výškové budovy, těžební zařízení, těžká dopravní zařízení, přístavní stroje, věže větrných turbín, těžké konstrukční rámy

Womic SteelNabízíme vysoce kvalitní a konkurenceschopné ceny ocelových trubek, dutých profilů a tvarovek ERW dle normy EN 10219 S460MH. Certifikát pro válcovnu, hydrotest, inspekce UT/ET, zkosené konce, k dispozici antikorozní nátěr. Rychlé dodání a nejlepší servis.


Detaily produktu

Štítky produktů

1. Womic Steel: Výrobní kapacity a síla společnosti

Společnost Womic Steel Group je předním výrobcem a globálním vývozcem s více než 20 lety zkušeností ve výrobě trubek z uhlíkové, legované a nerezové oceli. Naše moderní zařízení na výrobu trubek ERW disponuje komplexní výrobní kapacitou přesahující 15 000 tun měsíčně pro elektricky odporově svařované ocelové trubky.

Rozsah výrobních rozměrů pro trubky EN 10219 S460MH ERW:Kulatý vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2 palce až 24 palců) s tloušťkou stěny od 2,0 mm do 16,0 mm. Čtvercové rozměry od 25 mm x 25 mm do 500 mm x 500 mm. Obdélníkové rozměry od 40 mm x 20 mm do 600 mm x 400 mm. Jednoduchá náhodná délka 6 m, dvojitá náhodná délka 12 m nebo zakázková délka dle potřeby.

Certifikace kvality a shoda s předpisy:

Certifikace ISO 9001:2015:Systém řízení kvality zajišťující konzistentní kvalitu produktů.

Označení CE (EN 10219):Plná shoda s normou EN 10219. K dispozici je označení CE a prohlášení o vlastnostech (DoP).

Certifikace EN 10204 3.2:Inspekční certifikát 3.2 ověřený organizacemi TÜV, LR, BV nebo SGS.

Schválení inspekcí třetí stranou (TPI):Produkty schválené organizacemi SGS, BV, ABS, LR, DNV a TÜV.

Globální uznání:Důvěryhodný dodavatel pro firmy těžkého strojírenství, výrobce jeřábů a offshore dodavatele, působící ve více než 80 zemích.

2. Ocelové trubky EN 10219 S460MH ERW: Složení materiálu a výkonnostní charakteristiky

EN 10219 S460MH je nejvyšší pevnostní třída v řadě dutých konstrukčních profilů dle normy EN 10219. „S“ označuje konstrukční ocel, „460“ označuje minimální mez kluzu 460 MPa, „M“ označuje termomechanické válcování (zvýšená houževnatost) a „H“ označuje dutý profil.

Ve srovnání s ocelí S420MH (mezní pevnost 420 MPa) nabízí ocel S460MH o 10 % větší pevnost, což zajišťuje maximální nosnost a snížení hmotnosti pro kritické aplikace. Označení M zajišťuje vynikající houževnatost za nízkých teplot (-20 °C) a svařitelnost i přes ultra vysokou úroveň pevnosti.

Chemické složení ocelových trubek S460MH ERW dle normy EN 10219 (analýza v pánvi, % hmotnostních):

Živel Cmax Si max Mn max P max S max N max Maximální CEV
S460MH 0,16 0,50 1,70 0,030 0,025 0,020 0,46

*Poznámka: Velmi nízký obsah uhlíku (max. 0,16 %) zajišťuje svařitelnost i přes extrémně vysokou pevnost. Termomechanické válcování (M) poskytuje zvýšenou houževnatost bez dodatečného tepelného zpracování.*

Mechanické vlastnosti ocelových trubek S460MH ERW dle EN 10219 (pokojová teplota):

Tloušťka stěny (mm) Mez kluzu (min.) Pevnost v tahu Prodloužení (min)
t ≤ 16 mm 460 MPa 520–680 MPa 18 %
16 mm < t ≤ 40 mm 450 MPa 520–680 MPa 18 %

EN 10219 S460MH ERW ocelové trubky s rázovou pevností (Charpyho V-vrub):

Stupeň Zkušební teplota Průměrná energie (min)
S460MH -20 °C 27 joulů

*Poznámka: Označení M poskytuje zaručenou rázovou houževnatost za nízkých teplot při -20 °C, což je nezbytné pro těžké strojírenství v pobřežních oblastech a v chladném podnebí.*

Porovnání známek:

Stupeň Mez kluzu Nárazová teplota Úspora hmotnosti v porovnání s S355
S355JRH 355 MPa 20 °C
S355J2H 355 MPa -20 °C
S420MH 420 MPa -20 °C ~15 %
S460MH 460 MPa -20 °C ~23 %

Poznámka: S460MH umožňuje přibližně 23% snížení tloušťky stěny ve srovnání s S355 při stejném zatížení, což výrazně snižuje hmotnost konstrukce.

3. Rozměrový rozsah ocelových trubek S460MH ERW dle normy EN 10219 a shoda s normami

Položka Specifikace
Norma EN 10219-1 / EN 10219-2
Stupeň S460MH (1,0478)
Výrobní proces ERW / HFW (termomechanicky válcované)
Možnosti tvaru Kulaté / Čtvercové / Obdélníkové
Rozsah vnějšího průměru kulatého 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Rozsah čtvercových velikostí 25x25mm – 500x500mm
Rozsah obdélníkových velikostí 40x20mm – 600x400mm
Rozsah tloušťky stěny 2,0 mm – 16,0 mm
Délka 6 m, 12 m nebo na zakázku až 18 m
Konec Dokončit Hladký konec / Zkosený konec
Povrchová úprava Holý / Olejovaný / Základovaný / Pozinkovaný

4. Dostupné rozměry a specifikace - ocelové trubky ERW

NB

Velikost

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6.35

6.35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Poznámka: Dostupná tloušťka stěny se může lišit v závislosti na průměru trubky a výrobních možnostech. Zakázkové rozměry mimo tento rozsah jsou k dispozici na vyžádání.

5. Běžné normy pro ocelové trubky ERW vyráběné společností Womic Steel

Norma

Běžné známky

Typická aplikace

API 5L (Specifikace pro potrubí)    
API 5L PSL1 / PSL2 SK. B, X42, X52, X60, X65, X70 Přeprava ropy a plynu, pobřežní/offshore potrubí
ASTM potrubí a konstrukční potrubí    
ASTM A53 (Specifikace pro ocelové trubky, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, vzduch, konstrukční aplikace
ASTM A135 (Specifikace pro ocelové trubky svařované elektrickým odporem) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, rafinérské služby
ASTM A252 (Specifikace pro svařované a bezešvé ocelové trubkové piloty) GR.1, GR.2, GR.3 Základové piloty, námořní piloty, základy mostů
ASTM A500 (Specifikace pro za studena tvarované svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B, SK. C Konstrukční trubky, rámy budov, mosty
ASTM A501 (Specifikace pro za tepla tvářené svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B Těžké konstrukční aplikace, sloupy, vazníky
Kotle a výměníky tepla ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specifikace pro kotlové trubky z uhlíkové oceli a uhlíkovo-manganové oceli svařované elektrickým odporem) Stupeň A, C, D Kotlové trubky, trubky přehřívače
ASTM A214 (Specifikace pro výměníky tepla a kondenzační trubky z uhlíkové oceli svařované elektrickým odporem) Výměníky tepla, kondenzátory
ASTM A250 (Specifikace pro kotlové a přehřívací trubky z feritické legované oceli svařované elektrickým odporem) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Vysokoteplotní kotel a přehřívač
ASTM A334 (Specifikace pro bezešvé a svařované trubky z uhlíkové a legované oceli pro provoz při nízkých teplotách) GR.1, GR.3, GR.6 Nízkoteplotní provoz, kryogenní
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro pokojovou teplotu) P235TR1, P265TR1 Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlaké potrubí
EN 10217-2 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných a legovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro zvýšené teploty) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Zvýšená teplota, kotlové trubky, výměníky tepla
EN 10219-1 (Za studena tvarované svařované ocelové duté profily pro konstrukční účely) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Konstrukční aplikace, pozemní stavitelství, mosty
EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvarované za tepla) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH Za tepla tvářené bezešvé/svařované duté profily pro konstrukční účely, pozemní stavitelství, mosty
EN 10025-2 (Válcované výrobky z konstrukčních ocelí za tepla - Nelegované konstrukční oceli) S235JR, S275JR, S355JR, Ocelové konstrukce, pozemní stavitelství
EN 10255 (Trubky z nelegovaných ocelí vhodné pro svařování a závitování) S195T, S235JRTH Vodovodní, plynové, kanalizační, závitové potrubní systémy
EN 10305-2 (Ocelové trubky pro přesné aplikace - Svařované trubky tažené za studena) E215, E235, E355 Přesné aplikace, hydraulické válce
BS 1387 (Specifikace pro závitové a hrdlové ocelové trubky a trubkové prvky) Třída A, B, C Voda, plyn, pára, lešení, závitové potrubí
DIN 2458 (Svařované ocelové trubky a tvarovky - Všeobecné technické dodací podmínky) St37.0, St44.0, St52.0 Všeobecné svařované ocelové trubky, konstrukční aplikace
ISO a další normy    
ISO 3183 (Ropný a plynárenský průmysl - Ocelové trubky pro potrubní dopravní systémy) L245, L290, L360, L415 Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO API 5L)
ISO 65 (Ocelové trubky pro vodu, plyn a kanalizaci - Závitové trubky) Střední, těžká Voda, plyn, kanalizace, závitové potrubí
CSA G40.21 (Konstrukční ocel - kanadská norma) 44 W, 50 W Konstrukční aplikace (Kanada)
AS 1163 (Duté ocelové profily pro konstrukční účely - australská norma) C250, C350, C450 Duté profily (Austrálie)
GOST 10706 (Svařované ocelové trubky pro potrubí a konstrukce - ruská norma) St20, St35, St45 Potrubí, konstrukční aplikace (Rusko)

Používání:Přeprava ropy a plynu, voda a kanalizace, stavební projekty, lešení, pilotové základy, vysokotlaké kapaliny, chemické zpracování, výroba energie, stavebnictví, lodní inženýrství, kotlové trubky, výměníky tepla, přehřívače, kondenzátory, provoz za nízkých teplot, přesné aplikace, hydraulické válce, závitové potrubní systémy

6. Výrobní proces - ocelové trubky ERW / HFW

Kontrola surovin:U příchozích ocelových svitků se ověřuje chemické složení, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému svitku je přiřazeno jedinečné číslo tavby pro úplnou sledovatelnost.

Odvíjení a vyrovnávání:Svitky se odvíjejí a zarovnávají, aby se pás zploštil a odstranila se sada svitek, čímž se zajišťuje rovnoměrná rovinnost pro konzistentní tvarování.

Frézování a ořezávání hran:Oba okraje pásu jsou frézovány s přesnou tolerancí šířky (±0,5 mm), čímž vzniká čistý, rovnoběžný povrch pro vysoce kvalitní svar.

Tváření za studena:Zarovnaný pás prochází tvarovacími válci, které postupně tvarují plochý pás do otevřené válcové trubkové skořepiny.

Vysokofrekvenční svařování (HFW/ERW):Vysokofrekvenční proud (200–500 kHz) zahřívá spojovací hrany na kovací teplotu (1 350–1 500 °C). Lisovací válce stlačují zahřáté hrany k sobě a vytvářejí tak kovaný svar bez přídavného materiálu.

Odstranění svarové housenky:Vnitřní i vnější otřepy jsou za horka odstraňovány karbidovými odlupovacími noži, čímž vzniká hladký povrch s minimálním zesílením svaru.

Velikost:Svařená trubka prochází kalibračními válci pro dosažení přesné tolerance vnějšího průměru (±0,5 % až ±1,0 %). V případě potřeby se dalšími válci vytvoří čtvercové/obdélníkové tvary.

Tepelné zpracování (volitelné):Normalizace při 890-930 °C může být použita pro zvýšení tažnosti nebo úlevy od pnutí, čímž se vytvoří jednotná feriticko-perlitová mikrostruktura.

Řezání na délku:Trubky se řežou na specifikované délky pomocí letmých řezaček s přesným řízením (±3 mm).

Nedestruktivní testování:

Ultrazvukové testování (UT):100% kontrola svarového švu a těla trubky na vrstvení, vměstky a nedostatek svaru.

Zkouška vířivými proudy (ET):Průběžná online kontrola kvality svarů.

Hydrostatické zkoušky:Každé potrubí bylo testováno na 95 % SMYS po dobu minimálně 10 sekund.

Konečná úprava:Hladké konce, zkosené konce (30°-35° s přistáním 1,6 mm) nebo závitové konce dle specifikace zákazníka.

Závěrečná kontrola a značení:Vizuální kontrola, ověření rozměrů (vnější průměr, hmotnost, délka, přímost) a trvalé značení dle normy (jakost, rozměr, číslo tavby, výrobce).

12

7. Postupy kontroly kvality a testování

Fáze Metoda kontroly Účel
Surovina Chemická analýza (OES spektrometr) Ověřte shodu s limity složení API 5L
Surovina Zkouška tahem Ověřte mez kluzu, pevnost v tahu a prodloužení
V procesu Kontrola rozměrů (mikrometry, posuvná měřítka) Sledujte vnější průměr a hmotnost během tváření a dimenzování
Svařovací zóna Ultrazvukové testování (UT) - online Detekce nespojitostí svarů, nedostatečného protavení
Svařovací zóna Zkoušení vířivými proudy (ET) - online Nepřetržité sledování kvality svarových švů
Svařovací zóna Makrozkoumání svarových švů Ověření provaření svaru a geometrie tavení
Hotové potrubí Hydrostatické testování (10 s min. při 95 % SMYS) Ověřte těsnost a odolnost vůči tlaku
Hotové potrubí Ultrazvukové testování (UT) - Offline (volitelné) Laminární inspekce celého těla
Hotové potrubí Magnetická prášková kontrola (MPI) Detekce povrchových trhlin (svar a tepelně ovplyvnená zóna)
Hotové potrubí Charpyho zkouška rázem s V-vrubem Ověření nízkoteplotní houževnatosti (PSL2)
Hotové potrubí Zkouška tvrdosti (HRC / HV10) Ověřte maximální limity tvrdosti (kyselý provoz)
Hotové potrubí Zkouška ohybem s řízeným pohybem (čelní a kořenová) Ověřte tažnost a celistvost svaru
Hotové potrubí Zkouška zploštění Ověřte tažnost a pevnost tělesa trubky
Hotové potrubí Rozměrová a vizuální kontrola Ověřte vnější průměr, šířku, délku, přímost a kvalitu povrchu
Hotové potrubí Ověření značení Zajistěte trvalé značení dle API 5L

Další testy pro PSL2 / kyselý provoz:

● Zkouška HIC (praskání vyvolané vodíkem) dle NACE TM0284

● Zkouška SSC (praskání v důsledku sulfidového napětí) dle metody A NACE TM0177

● Zkouška nárazem CVN při -10 °C, -20 °C nebo -46 °C

● Ověření tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pro odolnost vůči HIC)

Dokumentace kvality:

● Zkušební certifikát mlýna dle normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2

● Zpráva o hydrostatické zkoušce (trubka po trubce)

● Zpráva o kontrole UT / ET

● Sledovatelnost od čísla tavky až po hotové potrubí

8. Primární aplikace ocelových trubek ERW

Trubky ERW jsou nezbytnými součástmi při přepravě ropy a plynu a v různých průmyslových aplikacích:

Přeprava ropy a plynu:Dálkové pobřežní a podmořské plynovody pro ropu, zemní plyn a rafinované ropné produkty.

Přeprava kapalin pod vysokým tlakem:Potrubí pro vstřikování vody, systémy pro likvidaci produkované vody a vysokotlaký přenos kapalin v ropných polích a zpracovatelských zařízeních.

Projekty pobřežních potrubí:Sběrné potrubí, hlavní potrubí a rozvodné potrubí napříč zemí v ropných a plynových polích.

Pobřežní potrubní systémy:Podmořské přívodní potrubí, stoupačky a exportní potrubí pro offshore plošiny a podmořské dokončovací práce (s možností PSL2 a kyselého servisu).

Kyselé servisní prostředí:Potrubí pro přepravu vlhkého kyselého plynu (obsahujícího H₂S) vyžadujícího PSL2 s doplňkovými požadavky včetně odolnosti proti HIC a SSC dle norem NACE.

Přenos vody:Vodovodní potrubí velkého průměru, zavlažovací systémy a rozvody surové vody pro komunální a průmyslové použití.

Čistírna odpadních vod a čištění odpadních vod:Odvodňovací potrubí odpadních vod, potrubí čistírny odpadních vod a systémy pro manipulaci s kaly.

Průmyslové strukturální aplikace:Potrubní nosníky, podpěry, výztuhy a konstrukční prvky v rafinériích, petrochemických závodech a průmyslových zařízeních.

Zařízení na zpracování ropy a plynu:Průtoková potrubí, sběrné potrubí, rozdělovače a propojovací potrubí ve zpracovatelských závodech a kompresorových stanicích.

EPC a potrubí pro provoz:Procesní a inženýrské potrubí v rafineriích, závodech na zpracování plynu, chemických komplexech a elektrárnách.

9. Balení a doprava

Trubky ERW jsou baleny a přepravovány s maximální péčí, aby byla zajištěna jejich ochrana během přepravy. Zde je popis procesu balení a přepravy:

Obal:

Ochranný nátěr:Před balením mohou být trubky potaženy tenkou vrstvou antikorozního oleje nebo ochranného laku, aby se zabránilo povrchové korozi a oxidaci během skladování a přepravy. K dispozici je také holá povrchová úprava pro okamžitou aplikaci nátěru v místě určení.

Svazování:Trubky podobných rozměrů a specifikací jsou pečlivě svázány do šestihranných nebo obdélníkových svazků. Jsou zajištěny ocelovými páskami (obvykle 3–5 pásek na svazek), aby se zabránilo pohybu uvnitř svazku.

Koncové krytky:Na oba konce každé trubky se umisťují plastové koncovky (PE nebo PP), které chrání zkosené konce, hladké konce a závitové spoje před poškozením nárazem, vniknutím nečistot a vlhkostí.

Polstrování a odpružení:U prémiových exportních objednávek lze mezi vrstvami potrubí použít výplňové materiály, jako jsou pěnové kroužky nebo pryžové pásky, aby se zabránilo oděru a poškození povlaku během manipulace.

Dřevěné bedny nebo bedny:U tenkostěnných trubek, přesných trubek nebo objednávek prémiových povlaků mohou být trubky baleny v pevných dřevěných bedenách nebo překližkových bednách, aby byla zajištěna zvýšená ochrana před vnějšími silami a hrubým zacházením.

Doprava:

Způsob dopravy:Trubky se přepravují kontejnerovými loděmi (20 stop/40 stop), nákladními vozidly na sypký náklad nebo železniční přepravou v závislosti na místě určení, objemu a naléhavosti. Letecká přeprava je k dispozici pro vzorky nebo časově kritické zásilky.

Kontejnerizace:Malé až střední objednávky nakládané do standardních přepravních kontejnerů, které chrání náklad před povětrnostními vlivy, vlhkostí a vnějšími nečistotami během přepravy.

Nakládání velkoobjemových plavidel:Velkoobjemové objednávky (obvykle >200 tun) nakládané přímo na nákladní lodě. Zvedací nosníky a rozpěrné tyče zabraňují poškození; proklady a úvazy chrání náklad před vlnami.

Označování a dokumentace:Každý balík je jasně označen jakostí, normou, rozměry, číslem tavby a pokyny pro manipulaci. Kompletní dokumentace (obchodní faktura, balicí list, nákladní list, osvědčení o původu, osvědčení o zkoušce válcovny) připravena pro hladké celní odbavení.

Bezpečné upevnění:Svazky zajištěné ocelovými páskami, ochrannými pytli nebo dřevěnými výztuhami, aby se zabránilo posunutí, kutálení nebo poškození během přepravy.

Sledování a pojištění:Pro sledování v reálném čase jsou k dispozici sledovací čísla kontejnerů. Pojištění námořní nákladní dopravy (pro všechny rizikové skupiny nebo s průměrnou škodou) je k dispozici na vyžádání.

Stručně řečeno, společnost Womic Steel zajišťuje, aby všechny trubky ERW Steel byly baleny s použitím špičkových ochranných opatření a přepravovány spolehlivými přepravními metodami, aby dorazily do cíle v optimálním stavu. Správné postupy balení a přepravy jsou nezbytné pro zachování integrity a kvality dodávaných produktů.

13

10. Výhody a nejčastější dotazy k oceli Womic

Proč spolupracovat s Womic Steel?

Vše na jednom místě:Kompletní sortiment od trubek API 5L ERW až po odpovídající tvarovky OEM (kolena, T-kusy, redukce, příruby, zátky) v kompatibilních materiálových jakostech, včetně uhlíkové oceli, legované oceli a nerezové oceli.

Technická shoda:Ke každé zásilce jsou přiloženy kompletní certifikáty o zkoušce ve válcovně (EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2) s podrobným popisem přesného chemického složení, výsledků mechanických zkoušek a protokolů o nedestruktivním zkoumání.

Služby s přidanou hodnotou:Zkosení hran (30°-35°), řezání závitů a spojování, montáž plastových krytek a antikorozní nátěry (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkování) k dispozici u nás nebo prostřednictvím kvalifikovaných partnerských zařízení.

Konkurenceschopná logistika:Strategické partnerství s globálními speditéry zajišťuje optimalizované nakládání kontejnerů (maximalizace množství na kontejner) a nákladově efektivní přepravu po celém světě se spolehlivými přepravními dobami.

Skladové zásoby a dostupnost:Rozsáhlé skladové zásoby standardních rozměrů API 5L X52 (vnější průměr 2"-24", Schedule 10-80) zajišťují krátké dodací lhůty a rychlou reakci na naléhavé požadavky projektu. Zakázkové rozměry se vyrábějí na vyžádání s typickou dodací lhůtou 30-45 dní.

Schopnost kyselých služeb:Plná schopnost dodávat trubky PSL2 se zkouškami HIC a SSC dle norem NACE pro aplikace v kyselých plynech. Tvrdost kontrolována na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Vyberte si společnost Womic Steel Group jako svého spolehlivého partnera pro vysoce kvalitní ocelové trubky ERW API 5L X52 a bezkonkurenční dodací lhůty. Neváhejte se obrátit na nás!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Jaký je rozdíl mezi S460MH a S420MH?

A: S460MH má vyšší mez kluzu (460 MPa oproti 420 MPa) – je asi o 10 % pevnější. S460MH umožňuje větší snížení hmotnosti (asi o 23 % oproti S355) a je určena pro aplikace s maximálním zatížením. S460MH má také mírně vyšší uhlíkový ekvivalent (0,46 % oproti 0,45 %).

Otázka: Co znamená označení „M“ v kódu S460MH?

A: „M“ je zkratka pro termomechanické válcování – specializovaný řízený proces válcování, který zjemňuje strukturu zrn, zároveň zlepšuje pevnost a houževnatost a poskytuje zaručené rázové vlastnosti při teplotě -20 °C bez dodatečného tepelného zpracování.

Otázka: Jaké tvary jsou k dispozici pro S460MH?

A: Kulatý (CHS), čtvercový (SHS) a obdélníkový (RHS). Všechny tři tvary dostupné v třídě S460MH. Vnější průměr kulatého profilu: 21,3–610 mm. Čtvercový: 25x25 až 500x500 mm. Obdélníkový: 40x20 až 600x400 mm.

Otázka: Lze svařovat S460MH? Máte nějaké speciální požadavky?

A: Ano, dobrá svařitelnost díky nízkému obsahu uhlíku (max. 0,16 %). Předehřev obecně není nutný pro tloušťky do 12 mm. U silnějších profilů nebo těsněných spojů předehřejte na 50–100 °C. Používejte nízkovodíkové přídavné materiály (ER70S-6 nebo E7018-1). Kontrolujte tepelný příkon (max. 2,5 kJ/mm). Svařovací postupy by měly být kvalifikovány.

Otázka: Jaká je výhoda úspory hmotnosti modelu S460MH oproti modelu S355?

A: S460MH umožňuje přibližně 23% snížení tloušťky stěny při stejném zatížení, což výrazně snižuje hmotnost konstrukce. U jeřábových ramen a mobilních zařízení se to projevuje vyšším užitečným zatížením a nižší spotřebou paliva.

Otázka: Je S460MH vhodný pro aplikace na moři a v moři?

A: Ano. Ocel S460MH s rázovou houževnatostí -20 °C je vhodná pro konstrukce na palubě jeřábů na moři, podstavce jeřábů, výztuhy plášťů a lodní zařízení. Pro podmínky v Severním moři nebo Arktidě (-40 °C až -60 °C) mohou být vyžadovány jakosti S460ML (nižší teploty) nebo EN 10225.

Otázka: Jaká je maximální dostupná délka pro S460MH?

A: Standardní délky: 6 m a 12 m. Zakázkové délky až 18 m pro kulaté rozměry pod 168 mm. Čtvercové a obdélníkové rozměry jsou obvykle omezeny na 12 m. Delší délky vyžadují technické posouzení.

Otázka: Jaká je typická dodací lhůta pro trubky S460MH ERW?

A: 40–60 dní, protože S460MH je vysoce kvalitní materiál s omezenými zásobami. Termomechanické válcování vyžaduje specifické plánování válcovny. Zakázkové velikosti mohou vyžadovat 50–70 dní.

Otázka: Lze S460MH pozinkovat?

A: Ano, ale je nutná opatrnost. Vysokopevnostní oceli (≥460 MPa) mohou být během žárového zinkování náchylné k vodíkovému křehnutí. Použijte nízkovodíkový proces zinkování a poraďte se s kvalifikovaným zinkovačem. Pro kritické aplikace zvažte jako alternativu lakování nebo metalizaci.

Otázka: Jakou dokumentaci poskytujete pro trubky S460MH?

A: Zkušební certifikát pro mlýn (EN 10204 typ 3.1 nebo 3.2), protokol o rázové zkoušce (-20 °C), protokol o zkoušce tahem, označení CE (DoP), rozměrový protokol, balicí list, faktura, nákladní list.

Otázka: Je S460MH k dispozici ve čtvercovém a obdélníkovém tvaru?

A: Ano. S460MH je k dispozici ve čtvercovém (SHS) a obdélníkovém (RHS) tvaru, ale velikosti jsou omezenější než u kulatého tvaru. Běžné čtvercové rozměry: 100x100 mm až 400x400 mm. Běžné obdélníkové rozměry: 120x80 mm až 500x300 mm. Informujte se prosím o dostupnosti konkrétních rozměrů.