1. Womic Steel: Výrobní kapacity a síla společnosti
Společnost Womic Steel Group je předním výrobcem a globálním vývozcem s více než 20 lety zkušeností ve výrobě trubek z uhlíkové, legované a nerezové oceli. Naše moderní zařízení na výrobu trubek ERW disponuje komplexní výrobní kapacitou přesahující 15 000 tun měsíčně pro elektricky odporově svařované ocelové trubky.
Rozsah výrobních rozměrů pro trubku AS/NZS 1163 C350L0 ERW:Kulatý vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2 palce až 24 palců) s tloušťkou stěny od 2,0 mm do 16,0 mm. Čtvercové rozměry od 25 mm x 25 mm do 500 mm x 500 mm. Obdélníkové rozměry od 40 mm x 20 mm do 600 mm x 400 mm. Jednoduchá náhodná délka 6 m, dvojitá náhodná délka 12 m nebo zakázková délka dle potřeby.
Certifikace kvality a shoda s předpisy:
Certifikace ISO 9001:2015:Systém řízení kvality zajišťující konzistentní kvalitu produktů.
Shoda s AS/NZS 1163:Plná shoda s australskou/novozélandskou normou pro za studena tvarované svařované duté profily z konstrukční oceli.
Označení CE (EN 10219):Rovnocenný soulad s evropským standardem pro flexibilitu trhu.
Certifikace EN 10204 3.2:Inspekční certifikát 3.2 ověřený organizacemi TÜV, LR, BV nebo SGS.
Schválení inspekcí třetí stranou (TPI):Produkty schválené organizacemi SGS, BV, ABS, LR, DNV a TÜV.
Globální uznání:Důvěryhodný dodavatel pro stavební firmy a inženýrské firmy, který působí ve více než 80 zemích, včetně Austrálie a Nového Zélandu.
2. Ocelové trubky AS/NZS 1163 C350L0 ERW: Složení materiálu a výkonnostní charakteristiky
AS/NZS 1163 C350L0 je za studena tvarovaný svařovaný dutý konstrukční profil vyrobený elektrickým odporovým svařováním (ERW) bez následného tepelného zpracování. Tato norma platí pro duté konstrukční profily používané pro všeobecné konstrukční a inženýrské aplikace.
Vysvětlení označení stupně:
AS/NZS 1163Standardní číslo (Australské/Nové Zélandy)
CProfil tvářený za studena
350Minimální mez kluzu (MPa)
LZaručené rázové vlastnosti materiálu
0Zkouška nárazem při nízké teplotě 0 °C
Chemické složení ocelových trubek AS/NZS 1163 C350L0 ERW (analýza na pánvi, % hmotnostní):
| Živel | Cmax | Si max | Mn max | P max | S max | Cr max | Mo max | Al max | Ti max | Mikrolegování | CE max |
| C350L0 | 0,20 | 0,25 | 1,60 | 0,030 | 0,030 | 0,30 | 0,10 | 0,10 | 0,04 | 0,15 | 0,43 |
*Poznámka: Pro kruhové duté profily (CHS) je limit křemíku 0,45 %. Uhlíkový ekvivalent (CE) se vypočítá z následující rovnice: CE = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V) / 5 + (Ni + Cu) / 15 .*
Mechanické vlastnosti ocelových trubek AS/NZS 1163 C350L0 ERW (pokojová teplota):
| Vlastnictví | Požadavek C350L0 |
| Mez kluzu (min.) | 350 MPa |
| Pevnost v tahu (min.) | 430 MPa |
| Prodloužení (min. pro 5,65√So) | 16–20 % (záleží na poměru do/t) |
Požadavky na prodloužení podle typu průřezu:
| Typ sekce | do/t ≤ 15 | 15 < do/t ≤ 30 | do/t > 30 |
| Kruhové duté profily (CHS) | 16 % | 18 % | 20 % |
| Obdélníkový/SHS (b/t ≤15) | 12 % | 14 % | 16 % |
Vlastnosti ocelových trubek AS/NZS 1163 C350L0 ERW v rázové zkoušce (Charpyho V-vrub):
| Stupeň | Zkušební teplota | Průměrná energie (min) | Individuální energie (min) |
| C350L0 | 0 °C | 27 joulů | 20 joulů |
*Poznámka: Pro tloušťku stěny ≥ 6 mm je vyžadována rázová zkouška. Označení L0 zaručuje rázovou houževnatost při 0 °C, díky čemuž je C350L0 ideální pro aplikace v chladném podnebí, kde je kritický vliv na nízké teploty.*
Porovnání jakostí AS/NZS 1163:
| Stupeň | Mez kluzu | Pevnost v tahu | Nárazová teplota | Typická aplikace |
| C250 | 250 MPa | 320 MPa | Není vyžadováno | Lehké konstrukce, obecné konstrukce |
| C250L0 | 250 MPa | 320 MPa | 0 °C | Lehká konstrukční konstrukce v chladném podnebí |
| C350 | 350 MPa | 430 MPa | Není vyžadováno | Vysoká pevnost, mírné klima |
| C350L0 | 350 MPa | 430 MPa | 0 °C | Vysoká pevnost, chladné klima |
| C450 | 450 MPa | 500 MPa | Není vyžadováno | Maximální pevnost, těžké strojírenství |
| C450L0 | 450 MPa | 500 MPa | 0 °C | Maximální pevnost, chladné klima |
*Poznámka: C350L0 je nejpoužívanější nízkoteplotní třída pro komerční budovy a mostní podpěry v chladných oblastech. Například v zimních projektech v Aucklandu se C350L0 SHS (čtvercový dutý průřez) často používá pro nosné sloupy.*
3. Rozměrový rozsah ocelových trubek ERW AS/NZS 1163 C350L0 a shoda s normami
Společnost Womic Steel dodává trubky AS/NZS 1163 C350L0 ERW v širokém rozměrovém spektru, plně v souladu s normou AS/NZS 1163.
| Položka | Specifikace |
| Norma | AS/NZS 1163 (Duté profily z konstrukční oceli tvářené za studena) |
| Stupeň | C350L0 |
| Výrobní proces | Za studena tvářené ERW (elektrické odporové svařování) |
| Možnosti tvaru | Kulatý (CHS) / Čtvercový (SHS) / Obdélníkový (RHS) |
| Rozsah vnějšího průměru kulatého | 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24") |
| Rozsah čtvercových velikostí | 25x25mm – 500x500mm |
| Rozsah obdélníkových velikostí | 40x20mm – 600x400mm |
| Rozsah tloušťky stěny | 2,0 mm – 16,0 mm (kulaté) / až 16 mm (pravá/pravá) |
| Délka | 6 m, 12 m nebo na zakázku až 18 m |
| Konec Dokončit | Hladký konec / Zkosený konec |
| Povrchová úprava | Holý / Olejovaný / Základovaný / Žárově zinkovaný / FBE / 3PE |
Rozměrové tolerance dle AS/NZS 1163:
| Charakteristický | Tolerance |
| Vnější rozměry | ±1 % (min. 0,5 mm) |
| Tloušťka stěny (t) | ±10 % |
| Konkávnost/konvexnost | Max. 0,8 % nebo 0,5 mm |
| Pravoúhlost stran | 90° ±1° |
| Přímost | 0,15 % celkové délky |
| Kroutit | 2 mm + 0,5 mm/m na délku |
| Hmotnost na jednotku délky | Ne méně než 0,96 x specifikovaná hmotnost |
| Tolerance délky frézy | 0, +100 mm |
| Přesná délka (<6 m) | 0, +5 mm |
| Přesná délka (6–10 m) | 0, +15 mm |
4. Dostupné rozměry a specifikace - ocelové trubky ERW
| NB | Velikost | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1,24 | 1,73 | 2,41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3,02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7,47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5,56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1” | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42,16 | 3,56 | 1,65 | 2,77 | 3,56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5,08 | 5,08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5,54 | 5,54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73,03 | 5.16 | 2.11 | 3,05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9,53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5,49 | 2.11 | 3,05 | 5,49 | 7,62 | 7,62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3,05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6,02 | 2.11 | 3,05 | 6,02 | 8,56 | 8,56 | 11.12 | 13,49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3,40 | 6,55 | 9,53 | 9,53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3,40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9.27 | 3,40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21,44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9,53 | 3,96 | 4,57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17,48 | 21,44 | 25,40 | 28,58 | 33,32 | 25,40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9,53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406,40 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21,44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29,36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9,53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38,10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9,53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9,53 | 5,54 | 6.35 | 6.35 | 9,53 | 17,48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46,02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26” | 660,40 | 9,53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Poznámka: Dostupná tloušťka stěny se může lišit v závislosti na průměru trubky a výrobních možnostech. Zakázkové rozměry mimo tento rozsah jsou k dispozici na vyžádání.
5. Běžné normy pro ocelové trubky ERW vyráběné společností Womic Steel
| Norma | Běžné známky | Typická aplikace |
| API 5L (Specifikace pro potrubí) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | SK. B, X42, X52, X60, X65, X70 | Přeprava ropy a plynu, pobřežní/offshore potrubí |
| ASTM potrubí a konstrukční potrubí | ||
| ASTM A53 (Specifikace pro ocelové trubky, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé) | SK. A, SK. B | Voda, plyn, pára, vzduch, konstrukční aplikace |
| ASTM A135 (Specifikace pro ocelové trubky svařované elektrickým odporem) | SK. A, SK. B | Voda, plyn, pára, rafinérské služby |
| ASTM A252 (Specifikace pro svařované a bezešvé ocelové trubkové piloty) | GR.1, GR.2, GR.3 | Základové piloty, námořní piloty, základy mostů |
| ASTM A500 (Specifikace pro za studena tvarované svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) | SK. A, SK. B, SK. C | Konstrukční trubky, rámy budov, mosty |
| ASTM A501 (Specifikace pro za tepla tvářené svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) | SK. A, SK. B | Těžké konstrukční aplikace, sloupy, vazníky |
| Kotle a výměníky tepla ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Specifikace pro kotlové trubky z uhlíkové oceli a uhlíkovo-manganové oceli svařované elektrickým odporem) | Stupeň A, C, D | Kotlové trubky, trubky přehřívače |
| ASTM A214 (Specifikace pro výměníky tepla a kondenzační trubky z uhlíkové oceli svařované elektrickým odporem) | — | Výměníky tepla, kondenzátory |
| ASTM A250 (Specifikace pro kotlové a přehřívací trubky z feritické legované oceli svařované elektrickým odporem) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Vysokoteplotní kotel a přehřívač |
| ASTM A334 (Specifikace pro bezešvé a svařované trubky z uhlíkové a legované oceli pro provoz při nízkých teplotách) | GR.1, GR.3, GR.6 | Nízkoteplotní provoz, kryogenní |
| Normy EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro pokojovou teplotu) | P235TR1, P265TR1 | Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlaké potrubí |
| EN 10217-2 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných a legovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro zvýšené teploty) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Zvýšená teplota, kotlové trubky, výměníky tepla |
| EN 10219-1 (Za studena tvarované svařované ocelové duté profily pro konstrukční účely) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Konstrukční aplikace, pozemní stavitelství, mosty |
| EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvarované za tepla) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH | Za tepla tvářené bezešvé/svařované duté profily pro konstrukční účely, pozemní stavitelství, mosty |
| EN 10025-2 (Válcované výrobky z konstrukčních ocelí za tepla - Nelegované konstrukční oceli) | S235JR, S275JR, S355JR, | Ocelové konstrukce, pozemní stavitelství |
| EN 10255 (Trubky z nelegovaných ocelí vhodné pro svařování a závitování) | S195T, S235JRTH | Vodovodní, plynové, kanalizační, závitové potrubní systémy |
| EN 10305-2 (Ocelové trubky pro přesné aplikace - Svařované trubky tažené za studena) | E215, E235, E355 | Přesné aplikace, hydraulické válce |
| BS 1387 (Specifikace pro závitové a hrdlové ocelové trubky a trubkové prvky) | Třída A, B, C | Voda, plyn, pára, lešení, závitové potrubí |
| DIN 2458 (Svařované ocelové trubky a tvarovky - Všeobecné technické dodací podmínky) | St37.0, St44.0, St52.0 | Všeobecné svařované ocelové trubky, konstrukční aplikace |
| ISO a další normy | ||
| ISO 3183 (Ropný a plynárenský průmysl - Ocelové trubky pro potrubní dopravní systémy) | L245, L290, L360, L415 | Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO API 5L) |
| ISO 65 (Ocelové trubky pro vodu, plyn a kanalizaci - Závitové trubky) | Střední, těžká | Voda, plyn, kanalizace, závitové potrubí |
| CSA G40.21 (Konstrukční ocel - kanadská norma) | 44 W, 50 W | Konstrukční aplikace (Kanada) |
| AS 1163 (Duté ocelové profily pro konstrukční účely - australská norma) | C250, C350, C450 | Duté profily (Austrálie) |
| GOST 10706 (Svařované ocelové trubky pro potrubí a konstrukce - ruská norma) | St20, St35, St45 | Potrubí, konstrukční aplikace (Rusko) |
Používání:Přeprava ropy a plynu, voda a kanalizace, stavební projekty, lešení, pilotové základy, vysokotlaké kapaliny, chemické zpracování, výroba energie, stavebnictví, lodní inženýrství, kotlové trubky, výměníky tepla, přehřívače, kondenzátory, provoz za nízkých teplot, přesné aplikace, hydraulické válce, závitové potrubní systémy
6. Výrobní proces - ocelové trubky ERW / HFW
Kontrola surovin:U příchozích ocelových svitků se ověřuje chemické složení, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému svitku je přiřazeno jedinečné číslo tavby pro úplnou sledovatelnost.
Odvíjení a vyrovnávání:Svitky se odvíjejí a zarovnávají, aby se pás zploštil a odstranila se sada svitek, čímž se zajišťuje rovnoměrná rovinnost pro konzistentní tvarování.
Frézování a ořezávání hran:Oba okraje pásu jsou frézovány s přesnou tolerancí šířky (±0,5 mm), čímž vzniká čistý, rovnoběžný povrch pro vysoce kvalitní svar.
Tváření za studena:Zarovnaný pás prochází tvarovacími válci, které postupně tvarují plochý pás do otevřené válcové trubkové skořepiny.
Vysokofrekvenční svařování (HFW/ERW):Vysokofrekvenční proud (200–500 kHz) zahřívá spojovací hrany na kovací teplotu (1 350–1 500 °C). Lisovací válce stlačují zahřáté hrany k sobě a vytvářejí tak kovaný svar bez přídavného materiálu.
Odstranění svarové housenky:Vnitřní i vnější otřepy jsou za horka odstraňovány karbidovými odlupovacími noži, čímž vzniká hladký povrch s minimálním zesílením svaru.
Velikost:Svařená trubka prochází kalibračními válci pro dosažení přesné tolerance vnějšího průměru (±0,5 % až ±1,0 %). V případě potřeby se dalšími válci vytvoří čtvercové/obdélníkové tvary.
Tepelné zpracování (volitelné):Normalizace při 890-930 °C může být použita pro zvýšení tažnosti nebo úlevy od pnutí, čímž se vytvoří jednotná feriticko-perlitová mikrostruktura.
Řezání na délku:Trubky se řežou na specifikované délky pomocí letmých řezaček s přesným řízením (±3 mm).
Nedestruktivní testování:
●Ultrazvukové testování (UT):100% kontrola svarového švu a těla trubky na vrstvení, vměstky a nedostatek svaru.
●Zkouška vířivými proudy (ET):Průběžná online kontrola kvality svarů.
●Hydrostatické zkoušky:Každé potrubí bylo testováno na 95 % SMYS po dobu minimálně 10 sekund.
Konečná úprava:Hladké konce, zkosené konce (30°-35° s přistáním 1,6 mm) nebo závitové konce dle specifikace zákazníka.
Závěrečná kontrola a značení:Vizuální kontrola, ověření rozměrů (vnější průměr, hmotnost, délka, přímost) a trvalé značení dle normy (jakost, rozměr, číslo tavby, výrobce).
7. Postupy kontroly kvality a testování
| Fáze | Metoda kontroly | Účel |
| Surovina | Chemická analýza (OES spektrometr) | Ověřte shodu s limity složení API 5L |
| Surovina | Zkouška tahem | Ověřte mez kluzu, pevnost v tahu a prodloužení |
| V procesu | Kontrola rozměrů (mikrometry, posuvná měřítka) | Sledujte vnější průměr a hmotnost během tváření a dimenzování |
| Svařovací zóna | Ultrazvukové testování (UT) - online | Detekce nespojitostí svarů, nedostatečného protavení |
| Svařovací zóna | Zkoušení vířivými proudy (ET) - online | Nepřetržité sledování kvality svarových švů |
| Svařovací zóna | Makrozkoumání svarových švů | Ověření provaření svaru a geometrie tavení |
| Hotové potrubí | Hydrostatické testování (10 s min. při 95 % SMYS) | Ověřte těsnost a odolnost vůči tlaku |
| Hotové potrubí | Ultrazvukové testování (UT) - Offline (volitelné) | Laminární inspekce celého těla |
| Hotové potrubí | Magnetická prášková kontrola (MPI) | Detekce povrchových trhlin (svar a tepelně ovplyvnená zóna) |
| Hotové potrubí | Charpyho zkouška rázem s V-vrubem | Ověření nízkoteplotní houževnatosti (PSL2) |
| Hotové potrubí | Zkouška tvrdosti (HRC / HV10) | Ověřte maximální limity tvrdosti (kyselý provoz) |
| Hotové potrubí | Zkouška ohybem s řízeným pohybem (čelní a kořenová) | Ověřte tažnost a celistvost svaru |
| Hotové potrubí | Zkouška zploštění | Ověřte tažnost a pevnost tělesa trubky |
| Hotové potrubí | Rozměrová a vizuální kontrola | Ověřte vnější průměr, šířku, délku, přímost a kvalitu povrchu |
| Hotové potrubí | Ověření značení | Zajistěte trvalé značení dle API 5L |
Další testy pro PSL2 / kyselý provoz:
● Zkouška HIC (praskání vyvolané vodíkem) dle NACE TM0284
● Zkouška SSC (praskání v důsledku sulfidového napětí) dle metody A NACE TM0177
● Zkouška nárazem CVN při -10 °C, -20 °C nebo -46 °C
● Ověření tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pro odolnost vůči HIC)
Dokumentace kvality:
● Zkušební certifikát mlýna dle normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2
● Zpráva o hydrostatické zkoušce (trubka po trubce)
● Zpráva o kontrole UT / ET
● Sledovatelnost od čísla tavky až po hotové potrubí
8. Primární aplikace ocelových trubek ERW
Trubky ERW jsou nezbytnými součástmi při přepravě ropy a plynu a v různých průmyslových aplikacích:
Přeprava ropy a plynu:Dálkové pobřežní a podmořské plynovody pro ropu, zemní plyn a rafinované ropné produkty.
Přeprava kapalin pod vysokým tlakem:Potrubí pro vstřikování vody, systémy pro likvidaci produkované vody a vysokotlaký přenos kapalin v ropných polích a zpracovatelských zařízeních.
Projekty pobřežních potrubí:Sběrné potrubí, hlavní potrubí a rozvodné potrubí napříč zemí v ropných a plynových polích.
Pobřežní potrubní systémy:Podmořské přívodní potrubí, stoupačky a exportní potrubí pro offshore plošiny a podmořské dokončovací práce (s možností PSL2 a kyselého servisu).
Kyselé servisní prostředí:Potrubí pro přepravu vlhkého kyselého plynu (obsahujícího H₂S) vyžadujícího PSL2 s doplňkovými požadavky včetně odolnosti proti HIC a SSC dle norem NACE.
Přenos vody:Vodovodní potrubí velkého průměru, zavlažovací systémy a rozvody surové vody pro komunální a průmyslové použití.
Čistírna odpadních vod a čištění odpadních vod:Odvodňovací potrubí odpadních vod, potrubí čistírny odpadních vod a systémy pro manipulaci s kaly.
Průmyslové strukturální aplikace:Potrubní nosníky, podpěry, výztuhy a konstrukční prvky v rafinériích, petrochemických závodech a průmyslových zařízeních.
Zařízení na zpracování ropy a plynu:Průtoková potrubí, sběrné potrubí, rozdělovače a propojovací potrubí ve zpracovatelských závodech a kompresorových stanicích.
EPC a potrubí pro provoz:Procesní a inženýrské potrubí v rafineriích, závodech na zpracování plynu, chemických komplexech a elektrárnách.
9. Balení a doprava
Trubky ERW jsou baleny a přepravovány s maximální péčí, aby byla zajištěna jejich ochrana během přepravy. Zde je popis procesu balení a přepravy:
Obal:
Ochranný nátěr:Před balením mohou být trubky potaženy tenkou vrstvou antikorozního oleje nebo ochranného laku, aby se zabránilo povrchové korozi a oxidaci během skladování a přepravy. K dispozici je také holá povrchová úprava pro okamžitou aplikaci nátěru v místě určení.
Svazování:Trubky podobných rozměrů a specifikací jsou pečlivě svázány do šestihranných nebo obdélníkových svazků. Jsou zajištěny ocelovými páskami (obvykle 3–5 pásek na svazek), aby se zabránilo pohybu uvnitř svazku.
Koncové krytky:Na oba konce každé trubky se umisťují plastové koncovky (PE nebo PP), které chrání zkosené konce, hladké konce a závitové spoje před poškozením nárazem, vniknutím nečistot a vlhkostí.
Polstrování a odpružení:U prémiových exportních objednávek lze mezi vrstvami potrubí použít výplňové materiály, jako jsou pěnové kroužky nebo pryžové pásky, aby se zabránilo oděru a poškození povlaku během manipulace.
Dřevěné bedny nebo bedny:U tenkostěnných trubek, přesných trubek nebo objednávek prémiových povlaků mohou být trubky baleny v pevných dřevěných bedenách nebo překližkových bednách, aby byla zajištěna zvýšená ochrana před vnějšími silami a hrubým zacházením.
Doprava:
Způsob dopravy:Trubky se přepravují kontejnerovými loděmi (20 stop/40 stop), nákladními vozidly na sypký náklad nebo železniční přepravou v závislosti na místě určení, objemu a naléhavosti. Letecká přeprava je k dispozici pro vzorky nebo časově kritické zásilky.
Kontejnerizace:Malé až střední objednávky nakládané do standardních přepravních kontejnerů, které chrání náklad před povětrnostními vlivy, vlhkostí a vnějšími nečistotami během přepravy.
Nakládání velkoobjemových plavidel:Velkoobjemové objednávky (obvykle >200 tun) nakládané přímo na nákladní lodě. Zvedací nosníky a rozpěrné tyče zabraňují poškození; proklady a úvazy chrání náklad před vlnami.
Označování a dokumentace:Každý balík je jasně označen jakostí, normou, rozměry, číslem tavby a pokyny pro manipulaci. Kompletní dokumentace (obchodní faktura, balicí list, nákladní list, osvědčení o původu, osvědčení o zkoušce válcovny) připravena pro hladké celní odbavení.
Bezpečné upevnění:Svazky zajištěné ocelovými páskami, ochrannými pytli nebo dřevěnými výztuhami, aby se zabránilo posunutí, kutálení nebo poškození během přepravy.
Sledování a pojištění:Pro sledování v reálném čase jsou k dispozici sledovací čísla kontejnerů. Pojištění námořní nákladní dopravy (pro všechny rizikové skupiny nebo s průměrnou škodou) je k dispozici na vyžádání.
Stručně řečeno, společnost Womic Steel zajišťuje, aby všechny trubky ERW Steel byly baleny s použitím špičkových ochranných opatření a přepravovány spolehlivými přepravními metodami, aby dorazily do cíle v optimálním stavu. Správné postupy balení a přepravy jsou nezbytné pro zachování integrity a kvality dodávaných produktů.
10. Výhody a nejčastější dotazy k oceli Womic
Vše na jednom místě:Kompletní sortiment od trubek API 5L ERW až po odpovídající tvarovky OEM (kolena, T-kusy, redukce, příruby, zátky) v kompatibilních materiálových jakostech, včetně uhlíkové oceli, legované oceli a nerezové oceli.
Technická shoda:Ke každé zásilce jsou přiloženy kompletní certifikáty o zkoušce ve válcovně (EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2) s podrobným popisem přesného chemického složení, výsledků mechanických zkoušek a protokolů o nedestruktivním zkoumání.
Služby s přidanou hodnotou:Zkosení hran (30°-35°), řezání závitů a spojování, montáž plastových krytek a antikorozní nátěry (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkování) k dispozici u nás nebo prostřednictvím kvalifikovaných partnerských zařízení.
Konkurenceschopná logistika:Strategické partnerství s globálními speditéry zajišťuje optimalizované nakládání kontejnerů (maximalizace množství na kontejner) a nákladově efektivní přepravu po celém světě se spolehlivými přepravními dobami.
Skladové zásoby a dostupnost:Rozsáhlé skladové zásoby standardních rozměrů API 5L X52 (vnější průměr 2"-24", Schedule 10-80) zajišťují krátké dodací lhůty a rychlou reakci na naléhavé požadavky projektu. Zakázkové rozměry se vyrábějí na vyžádání s typickou dodací lhůtou 30-45 dní.
Schopnost kyselých služeb:Plná schopnost dodávat trubky PSL2 se zkouškami HIC a SSC dle norem NACE pro aplikace v kyselých plynech. Tvrdost kontrolována na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Vyberte si společnost Womic Steel Group jako svého spolehlivého partnera pro vysoce kvalitní ocelové trubky ERW API 5L X52 a bezkonkurenční dodací lhůty. Neváhejte se obrátit na nás!
Webová stránka: www.womicsteel.com
E-mail: sales@womicsteel.com
Tel./WhatsApp/WeChat:
Viktor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Často kladené otázky (FAQ)
Otázka: Co znamená C350L0 v normě AS/NZS 1163?
A: „C“ = Tvářeno za studena, „350“ = minimální mez kluzu 350 MPa, „L“ = zaručené rázové vlastnosti, „0“ = zkouška rázem za nízké teploty při 0 °C. C350L0 má minimální mez kluzu 350 MPa a zaručenou Charpyho rázovou energii 27 J při 0 °C.
Otázka: Jaký je rozdíl mezi C350 a C350L0?
A: C350 nemá povinný požadavek na rázové zkoušky, je vhodný pro mírné podnebí. C350L0 vyžaduje rázové zkoušky Charpyho při 0 °C (průměrně 27 J, individuálně 20 J), takže je vhodný pro aplikace v chladném podnebí a projekty vyžadující zaručenou houževnatost při nízkých teplotách.
Otázka: Jaké tvary jsou k dispozici pro AS/NZS 1163 C350L0?
A: Kulatý (kruhové duté profily - CHS), čtvercový (čtvercové duté profily - SHS) a obdélníkový (obdélníkové duté profily - RHS). Všechny tři tvary jsou k dispozici v jakosti C350L0.
Otázka: Jaký je rozdíl mezi konstrukčními trubkami tvarovanými za studena (AS/NZS 1163) a tvarovanými za tepla?
A: AS/NZS 1163 se tváří za studena (proces ERW) s užšími rozměrovými tolerancemi, lepší povrchovou úpravou a nižšími náklady. Nepoužívá se žádné následné tepelné zpracování. Toto je standard pro většinu konstrukčních aplikací v Austrálii a na Novém Zélandu.
Otázka: Lze svařovat C350L0? Máte nějaké speciální požadavky?
A: Ano, vynikající svařitelnost s nízkým obsahem uhlíku (CE max. 0,43 %). Za normálních podmínek není pro tloušťku stěny menší než 16 mm nutný předehřev. Používejte spotřební materiály ER70S-6 (MIG) nebo E7018 (SMAW). Materiál je vhodný pro svařování bez zvláštních opatření.
Otázka: Jaká je maximální dostupná délka trubek C350L0?
A: Standardní délky: 6 m a 12 m. Zakázkové délky až 18 m pro kulaté rozměry pod 168 mm. Čtvercové a obdélníkové profily jsou obvykle omezeny na 12 m. Délky fréz mohou být 4–16 m, náhodné nebo pevné dle specifikace při objednávce.
Otázka: Jaké povrchové úpravy jsou k dispozici pro trubky AS/NZS 1163?
A: Holý (svařený s okujemi), olejovaný (lehká antikorozní úprava), černě potažený, základní nátěr (dílenský základ), žárově zinkovaný, FBE (epoxidové svarové spoje), 3PE/2PE, 3PP/2PP. Žárově zinkovaný povrch je běžný pro venkovní a korozivní prostředí.
Otázka: Jaké jsou možnosti konečné úpravy?
A: Čtvercové řezy (hladké konce), zkosené konce (pro svařování), závitové konce a drážkované konce. Přípravu konců lze upravit tak, aby splňovaly specifické požadavky na instalaci.
Otázka: Můžete zajistit kontrolu trubek AS/NZS 1163 třetí stranou?
A: Ano. K dispozici jsou kontroly společností SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR. Certifikáty 3.2 jsou k dispozici na vyžádání. Zkoušky zahrnují chemickou analýzu, zkoušku tahem, zkoušku rázem (pro jakost L0) a zkoušku zploštěním.
Otázka: Jaká je typická dodací lhůta pro trubky AS/NZS 1163 C350L0 ERW?
A: Skladové velikosti: 15–25 dní. Zakázkové velikosti: 30–45 dní. Zinkování prodlužuje dobu dodání o 10–15 dní. Pro C350L0 je standardní třída L0 s rázovou zkouškou, není vyžadován žádný další čas.
Otázka: Jakou dokumentaci poskytujete k dodávkám trubek C350L0?
A: Zkušební certifikát pro mlýn (EN 10204 typ 3.1 nebo 3.2), protokol o rázové zkoušce (0 °C), protokol o zkoušce tahem, rozměrový protokol, balicí list, faktura, nákladní list. Označení CE k dispozici na vyžádání.
Otázka: Je C350L0 vhodný pro seismické zóny?
A: Ano. C350L0 se zaručenou rázovou houževnatostí při 0 °C poskytuje vynikající tažnost a absorpci energie, díky čemuž je vhodný pro seismické aplikace. Zkouška rázem ve tvaru V Charpyho zajišťuje lomovou houževnatost za podmínek dynamického zatížení.











