Ocelová trubka EN 10217 P355GH ERW – Trubka pro tlakové nádoby s maximální pevností pro vysokotlaké a vysokoteplotní kotle

Stručný popis:

Společnost Womic Steel dodává vysoce kvalitní ocelové trubky P355GH ERW dle normy EN 10217 pro použití ve vysokotlakých a vysokoteplotních tlakových nádobách. Tlaková trubka P355GH nabízí nejvyšší pevnost (mez 355 MPa) v řadě uhlíkových ocelí dle EN 10217 pro vysokotlaké kotlové bubny, výměníky tepla, přehřívače a tlakové nádoby. Vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2″ až 24″), tloušťka stěny od 2,0 mm do 20,0 mm, délka až 18 m. Certifikát pro válcovnu, hydrotest, kontrola UT/ET, zkosené konce, k dispozici plastové krytky. K dispozici je označení CE a certifikace EN 10204 3.2. Konkurenceschopná cena a rychlé dodání.

Velikost ocelové trubky ERW:Vnější průměr: 21,3 mm–610 mm (1/2″–24″), tloušťka stěny: 2,0 mm–20,0 mm, délka: 6 m, 12 m nebo dle potřeby

Standard a stupeň ocelových trubek ERW:EN 10217-2 Třída P355GH (1.0473); K dispozici také P235GH, P265GH, P295GH

Použití ocelových trubek ERW:Vysokotlaké kotlové bubny, vysokoteplotní výměníky tepla, přehřívače, parní sběrače, vysokotlaké nádoby, výroba energie, petrochemické závody, rafinérská zařízení, chemické zpracování, vysokoteplotní potrubní systémy

Womic SteelNabízíme vysoce kvalitní a konkurenceschopné ceny ocelových trubek, kotlových trubek a tvarovek z ERW dle normy EN 10217 P355GH. Certifikát pro mlýny, hydrotest, inspekce UT/ET, zkosené konce, plastové krytky, označení CE k dispozici. Rychlé dodání a nejlepší servis.


Detaily produktu

Štítky produktů

1. Womic Steel: Výrobní kapacity a síla společnosti

Společnost Womic Steel Group je předním výrobcem a globálním vývozcem s více než 20 lety zkušeností ve výrobě trubek z uhlíkové, legované a nerezové oceli. Naše moderní zařízení na výrobu trubek ERW disponuje komplexní výrobní kapacitou přesahující 15 000 tun měsíčně pro elektricky odporově svařované ocelové trubky.

Rozsah výrobních rozměrů pro trubky EN 10217 P355GH ERW:Vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2 palce až 24 palců) s tloušťkou stěny od 2,0 mm do 20,0 mm. Jednoduché náhodné délky 6 m, dvojité náhodné délky 12 m nebo zakázkové délky dle potřeby.

Certifikace kvality a shoda s předpisy:

Certifikace ISO 9001:2015:Systém řízení kvality zajišťující konzistentní kvalitu produktů napříč všemi provozy.

Označení CE (PED 2014/68/EU):Plný soulad s evropskou směrnicí o tlakových zařízeních pro tlakové aplikace. Označení CE a prohlášení o vlastnostech (DoP) pro přijetí na evropský trh.

Certifikace EN 10204 3.2:Inspekční certifikát 3.2 ověřený organizacemi TÜV, LR, BV nebo SGS pro aplikace s kritickým tlakem vyžadující plnou sledovatelnost.

Schválení inspekcí třetí stranou (TPI):Produkty a procesy schválené organizacemi SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL a TÜV.

Další certifikace:Certifikace ISO 14001, ISO 45001 k dispozici na vyžádání.

Globální uznání:Společnost Womic Steel je důvěryhodným dodavatelem pro výrobce kotlů, tlakových nádob, elektrárny a petrochemická zařízení a působí ve více než 80 zemích světa.

2. Ocelové trubky EN 10217 P355GH ERW: Složení materiálu a výkonnostní charakteristiky

EN 10217 P355GH je trubka z nelegované oceli s nejvyšší pevností v tlakové řadě EN 10217. „P“ označuje tlakové použití, „355“ označuje minimální mez kluzu 355 MPa, „G“ označuje vlastnosti za zvýšených teplot a „H“ označuje hydraulické zkoušky (hydrostatický tlak). Číslo třídy 1.0473 je číselné označení podle EN 10027-2.

Ve srovnání s P235GH (výtěžnost 235 MPa), P265GH (výtěžnost 265 MPa) a P295GH (výtěžnost 295 MPa) nabízí P355GH nejvyšší pevnost, což umožňuje použití při nejvyšších tlakových hodnotách a aplikacích s nejtlustšími stěnami. P355GH je vhodný pro nepřetržitý provoz při teplotách až 400 °C, což z něj činí preferovanou volbu pro vysokotlaké kotlové bubny, vysokoteplotní výměníky tepla a tlakové nádoby s kritickými tlaky.

Chemické složení ocelových trubek ERW podle EN 10217 P355GH (analýza v pánvi, % hmotnostních):

Živel Cmax Si max Mn max P max S max Cr max Cu max Mo max Maximální hodnota Ni
P355GH 0,24 0,40 1,60 0,025 0,020 0,30 0,30 0,10 0,30

*Poznámka: Obsah hliníku (Al) musí být minimálně 0,020 %. Celkový obsah Cr+Cu+Mo+Ni nesmí překročit 0,70 %. Vyšší obsah uhlíku a manganu ve srovnání s nižšími jakostmi zajišťuje maximální pevnost.*

Mechanické vlastnosti ocelových trubek ERW dle EN 10217 P355GH (pokojová teplota):

Tloušťka stěny (mm) Mez kluzu (min.) Pevnost v tahu Prodloužení (min)
t ≤ 16 mm 355 MPa 490–650 MPa 20 %
16 mm < t ≤ 40 mm 345 MPa 490–650 MPa 20 %
40 mm < t ≤ 60 mm 335 MPa 490–650 MPa 19 %

*Poznámka: P355GH si zachovává užitečnou pevnost až do 400 °C. Pro vyšší teploty (nad 400 °C) se doporučují slitiny jako 16Mo3 nebo 13CrMo4-5.*

Ocelové trubky EN 10217 P355GH ERW s mezí kluzu za vysokých teplot:

Teplota (°C) 100 200 300 350 400
Mez kluzu (MPa) 335 295 270 260 245

Poznámka: Nejlepší zachování pevnosti při zvýšených teplotách ze všech jakostí uhlíkové oceli dle EN 10217.

EN 10217 P355GH ERW ocelové trubky s rázovou pevností:

Směr testu Teplota Průměrná energie (min) Individuální energie (min)
Podélný 0 °C 27 joulů 20 joulů
Příčný 0 °C 27 joulů 20 joulů

Porovnání známek:

Stupeň Mez kluzu Pevnost v tahu Typická aplikace
P235GH 235 MPa 360–500 MPa Mírný tlak, nejlepší tvárnost
P265GH 265 MPa 410–570 MPa Vyšší tlak, všeobecné použití
P295GH 295 MPa 460–610 MPa Vysokotlaké aplikace
P355GH 355 MPa 490–650 MPa Maximální tlak, kritické služby

3. Rozměrový rozsah ocelových trubek EN 10217 P355GH ERW a shoda s normami

Společnost Womic Steel dodává trubky ERW P355GH dle normy EN 10217 v širokém rozměrovém spektru, plně v souladu s normou EN 10217-2:2024.

Položka Specifikace
Norma EN 10217-2:2024 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných a legovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro zvýšené teploty)
Stupeň P355GH (1,0473)
Výrobní proces Elektrické odporové svařování (ERW) / Vysokofrekvenční svařování (HFW)
Rozsah vnějších průměrů 21,3 mm – 610 mm (1/2 palce – 24 palců)
Rozsah tloušťky stěny 2,0 mm – 20,0 mm
Délka 6 m (SR), 12 m (DR) nebo zakázkové délky až 18 m
Dodací podmínky Normalizované (+N) (povinné pro P355GH)
Konec Dokončit Hladký konec (PE) / Zkosený konec (BE)
Povrchová úprava Holé / Naolejované / Černě potažené
Kategorie inspekce TC1 (certifikát 2.2) / TC2 (certifikát 3.1 s NDT)

4. Dostupné rozměry a specifikace - ocelové trubky ERW

NB

Velikost

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6.35

6.35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Poznámka: Dostupná tloušťka stěny se může lišit v závislosti na průměru trubky a výrobních možnostech. Zakázkové rozměry mimo tento rozsah jsou k dispozici na vyžádání.

5. Běžné normy pro ocelové trubky ERW vyráběné společností Womic Steel

Norma

Běžné známky

Typická aplikace

API 5L (Specifikace pro potrubí)    
API 5L PSL1 / PSL2 SK. B, X42, X52, X60, X65, X70 Přeprava ropy a plynu, pobřežní/offshore potrubí
ASTM potrubí a konstrukční potrubí    
ASTM A53 (Specifikace pro ocelové trubky, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, vzduch, konstrukční aplikace
ASTM A135 (Specifikace pro ocelové trubky svařované elektrickým odporem) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, rafinérské služby
ASTM A252 (Specifikace pro svařované a bezešvé ocelové trubkové piloty) GR.1, GR.2, GR.3 Základové piloty, námořní piloty, základy mostů
ASTM A500 (Specifikace pro za studena tvarované svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B, SK. C Konstrukční trubky, rámy budov, mosty
ASTM A501 (Specifikace pro za tepla tvářené svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B Těžké konstrukční aplikace, sloupy, vazníky
Kotle a výměníky tepla ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specifikace pro kotlové trubky z uhlíkové oceli a uhlíkovo-manganové oceli svařované elektrickým odporem) Stupeň A, C, D Kotlové trubky, trubky přehřívače
ASTM A214 (Specifikace pro výměníky tepla a kondenzační trubky z uhlíkové oceli svařované elektrickým odporem) Výměníky tepla, kondenzátory
ASTM A250 (Specifikace pro kotlové a přehřívací trubky z feritické legované oceli svařované elektrickým odporem) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Vysokoteplotní kotel a přehřívač
ASTM A334 (Specifikace pro bezešvé a svařované trubky z uhlíkové a legované oceli pro provoz při nízkých teplotách) GR.1, GR.3, GR.6 Nízkoteplotní provoz, kryogenní
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro pokojovou teplotu) P235TR1, P265TR1 Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlaké potrubí
EN 10217-2 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných a legovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro zvýšené teploty) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Zvýšená teplota, kotlové trubky, výměníky tepla
EN 10219-1 (Za studena tvarované svařované ocelové duté profily pro konstrukční účely) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Konstrukční aplikace, pozemní stavitelství, mosty
EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvarované za tepla) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH Za tepla tvářené bezešvé/svařované duté profily pro konstrukční účely, pozemní stavitelství, mosty
EN 10025-2 (Válcované výrobky z konstrukčních ocelí za tepla - Nelegované konstrukční oceli) S235JR, S275JR, S355JR, Ocelové konstrukce, pozemní stavitelství
EN 10255 (Trubky z nelegovaných ocelí vhodné pro svařování a závitování) S195T, S235JRTH Vodovodní, plynové, kanalizační, závitové potrubní systémy
EN 10305-2 (Ocelové trubky pro přesné aplikace - Svařované trubky tažené za studena) E215, E235, E355 Přesné aplikace, hydraulické válce
BS 1387 (Specifikace pro závitové a hrdlové ocelové trubky a trubkové prvky) Třída A, B, C Voda, plyn, pára, lešení, závitové potrubí
DIN 2458 (Svařované ocelové trubky a tvarovky - Všeobecné technické dodací podmínky) St37.0, St44.0, St52.0 Všeobecné svařované ocelové trubky, konstrukční aplikace
ISO a další normy    
ISO 3183 (Ropný a plynárenský průmysl - Ocelové trubky pro potrubní dopravní systémy) L245, L290, L360, L415 Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO API 5L)
ISO 65 (Ocelové trubky pro vodu, plyn a kanalizaci - Závitové trubky) Střední, těžká Voda, plyn, kanalizace, závitové potrubí
CSA G40.21 (Konstrukční ocel - kanadská norma) 44 W, 50 W Konstrukční aplikace (Kanada)
AS 1163 (Duté ocelové profily pro konstrukční účely - australská norma) C250, C350, C450 Duté profily (Austrálie)
GOST 10706 (Svařované ocelové trubky pro potrubí a konstrukce - ruská norma) St20, St35, St45 Potrubí, konstrukční aplikace (Rusko)

Používání:Přeprava ropy a plynu, voda a kanalizace, stavební projekty, lešení, pilotové základy, vysokotlaké kapaliny, chemické zpracování, výroba energie, stavebnictví, lodní inženýrství, kotlové trubky, výměníky tepla, přehřívače, kondenzátory, provoz za nízkých teplot, přesné aplikace, hydraulické válce, závitové potrubní systémy

6. Výrobní proces - ocelové trubky ERW / HFW

Kontrola surovin:U příchozích ocelových svitků se ověřuje chemické složení, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému svitku je přiřazeno jedinečné číslo tavby pro úplnou sledovatelnost.

Odvíjení a vyrovnávání:Svitky se odvíjejí a zarovnávají, aby se pás zploštil a odstranila se sada svitek, čímž se zajišťuje rovnoměrná rovinnost pro konzistentní tvarování.

Frézování a ořezávání hran:Oba okraje pásu jsou frézovány s přesnou tolerancí šířky (±0,5 mm), čímž vzniká čistý, rovnoběžný povrch pro vysoce kvalitní svar.

Tváření za studena:Zarovnaný pás prochází tvarovacími válci, které postupně tvarují plochý pás do otevřené válcové trubkové skořepiny.

Vysokofrekvenční svařování (HFW/ERW):Vysokofrekvenční proud (200–500 kHz) zahřívá spojovací hrany na kovací teplotu (1 350–1 500 °C). Lisovací válce stlačují zahřáté hrany k sobě a vytvářejí tak kovaný svar bez přídavného materiálu.

Odstranění svarové housenky:Vnitřní i vnější otřepy jsou za horka odstraňovány karbidovými odlupovacími noži, čímž vzniká hladký povrch s minimálním zesílením svaru.

Velikost:Svařená trubka prochází kalibračními válci pro dosažení přesné tolerance vnějšího průměru (±0,5 % až ±1,0 %). V případě potřeby se dalšími válci vytvoří čtvercové/obdélníkové tvary.

Tepelné zpracování (volitelné):Normalizace při 890-930 °C může být použita pro zvýšení tažnosti nebo úlevy od pnutí, čímž se vytvoří jednotná feriticko-perlitová mikrostruktura.

Řezání na délku:Trubky se řežou na specifikované délky pomocí letmých řezaček s přesným řízením (±3 mm).

Nedestruktivní testování:

Ultrazvukové testování (UT):100% kontrola svarového švu a těla trubky na vrstvení, vměstky a nedostatek svaru.

Zkouška vířivými proudy (ET):Průběžná online kontrola kvality svarů.

Hydrostatické zkoušky:Každé potrubí bylo testováno na 95 % SMYS po dobu minimálně 10 sekund.

Konečná úprava:Hladké konce, zkosené konce (30°-35° s přistáním 1,6 mm) nebo závitové konce dle specifikace zákazníka.

Závěrečná kontrola a značení:Vizuální kontrola, ověření rozměrů (vnější průměr, hmotnost, délka, přímost) a trvalé značení dle normy (jakost, rozměr, číslo tavby, výrobce).

12

7. Postupy kontroly kvality a testování

Fáze Metoda kontroly Účel
Surovina Chemická analýza (OES spektrometr) Ověřte shodu s limity složení API 5L
Surovina Zkouška tahem Ověřte mez kluzu, pevnost v tahu a prodloužení
V procesu Kontrola rozměrů (mikrometry, posuvná měřítka) Sledujte vnější průměr a hmotnost během tváření a dimenzování
Svařovací zóna Ultrazvukové testování (UT) - online Detekce nespojitostí svarů, nedostatečného protavení
Svařovací zóna Zkoušení vířivými proudy (ET) - online Nepřetržité sledování kvality svarových švů
Svařovací zóna Makrozkoumání svarových švů Ověření provaření svaru a geometrie tavení
Hotové potrubí Hydrostatické testování (10 s min. při 95 % SMYS) Ověřte těsnost a odolnost vůči tlaku
Hotové potrubí Ultrazvukové testování (UT) - Offline (volitelné) Laminární inspekce celého těla
Hotové potrubí Magnetická prášková kontrola (MPI) Detekce povrchových trhlin (svar a tepelně ovplyvnená zóna)
Hotové potrubí Charpyho zkouška rázem s V-vrubem Ověření nízkoteplotní houževnatosti (PSL2)
Hotové potrubí Zkouška tvrdosti (HRC / HV10) Ověřte maximální limity tvrdosti (kyselý provoz)
Hotové potrubí Zkouška ohybem s řízeným pohybem (čelní a kořenová) Ověřte tažnost a celistvost svaru
Hotové potrubí Zkouška zploštění Ověřte tažnost a pevnost tělesa trubky
Hotové potrubí Rozměrová a vizuální kontrola Ověřte vnější průměr, šířku, délku, přímost a kvalitu povrchu
Hotové potrubí Ověření značení Zajistěte trvalé značení dle API 5L

Další testy pro PSL2 / kyselý provoz:

● Zkouška HIC (praskání vyvolané vodíkem) dle NACE TM0284

● Zkouška SSC (praskání v důsledku sulfidového napětí) dle metody A NACE TM0177

● Zkouška nárazem CVN při -10 °C, -20 °C nebo -46 °C

● Ověření tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pro odolnost vůči HIC)

Dokumentace kvality:

● Zkušební certifikát mlýna dle normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2

● Zpráva o hydrostatické zkoušce (trubka po trubce)

● Zpráva o kontrole UT / ET

● Sledovatelnost od čísla tavky až po hotové potrubí

8. Primární aplikace ocelových trubek ERW

Trubky ERW jsou nezbytnými součástmi při přepravě ropy a plynu a v různých průmyslových aplikacích:

Přeprava ropy a plynu:Dálkové pobřežní a podmořské plynovody pro ropu, zemní plyn a rafinované ropné produkty.

Přeprava kapalin pod vysokým tlakem:Potrubí pro vstřikování vody, systémy pro likvidaci produkované vody a vysokotlaký přenos kapalin v ropných polích a zpracovatelských zařízeních.

Projekty pobřežních potrubí:Sběrné potrubí, hlavní potrubí a rozvodné potrubí napříč zemí v ropných a plynových polích.

Pobřežní potrubní systémy:Podmořské přívodní potrubí, stoupačky a exportní potrubí pro offshore plošiny a podmořské dokončovací práce (s možností PSL2 a kyselého servisu).

Kyselé servisní prostředí:Potrubí pro přepravu vlhkého kyselého plynu (obsahujícího H₂S) vyžadujícího PSL2 s doplňkovými požadavky včetně odolnosti proti HIC a SSC dle norem NACE.

Přenos vody:Vodovodní potrubí velkého průměru, zavlažovací systémy a rozvody surové vody pro komunální a průmyslové použití.

Čistírna odpadních vod a čištění odpadních vod:Odvodňovací potrubí odpadních vod, potrubí čistírny odpadních vod a systémy pro manipulaci s kaly.

Průmyslové strukturální aplikace:Potrubní nosníky, podpěry, výztuhy a konstrukční prvky v rafinériích, petrochemických závodech a průmyslových zařízeních.

Zařízení na zpracování ropy a plynu:Průtoková potrubí, sběrné potrubí, rozdělovače a propojovací potrubí ve zpracovatelských závodech a kompresorových stanicích.

EPC a potrubí pro provoz:Procesní a inženýrské potrubí v rafineriích, závodech na zpracování plynu, chemických komplexech a elektrárnách.

9. Balení a doprava

Trubky ERW jsou baleny a přepravovány s maximální péčí, aby byla zajištěna jejich ochrana během přepravy. Zde je popis procesu balení a přepravy:

Obal:

Ochranný nátěr:Před balením mohou být trubky potaženy tenkou vrstvou antikorozního oleje nebo ochranného laku, aby se zabránilo povrchové korozi a oxidaci během skladování a přepravy. K dispozici je také holá povrchová úprava pro okamžitou aplikaci nátěru v místě určení.

Svazování:Trubky podobných rozměrů a specifikací jsou pečlivě svázány do šestihranných nebo obdélníkových svazků. Jsou zajištěny ocelovými páskami (obvykle 3–5 pásek na svazek), aby se zabránilo pohybu uvnitř svazku.

Koncové krytky:Na oba konce každé trubky se umisťují plastové koncovky (PE nebo PP), které chrání zkosené konce, hladké konce a závitové spoje před poškozením nárazem, vniknutím nečistot a vlhkostí.

Polstrování a odpružení:U prémiových exportních objednávek lze mezi vrstvami potrubí použít výplňové materiály, jako jsou pěnové kroužky nebo pryžové pásky, aby se zabránilo oděru a poškození povlaku během manipulace.

Dřevěné bedny nebo bedny:U tenkostěnných trubek, přesných trubek nebo objednávek prémiových povlaků mohou být trubky baleny v pevných dřevěných bedenách nebo překližkových bednách, aby byla zajištěna zvýšená ochrana před vnějšími silami a hrubým zacházením.

Doprava:

Způsob dopravy:Trubky se přepravují kontejnerovými loděmi (20 stop/40 stop), nákladními vozidly na sypký náklad nebo železniční přepravou v závislosti na místě určení, objemu a naléhavosti. Letecká přeprava je k dispozici pro vzorky nebo časově kritické zásilky.

Kontejnerizace:Malé až střední objednávky nakládané do standardních přepravních kontejnerů, které chrání náklad před povětrnostními vlivy, vlhkostí a vnějšími nečistotami během přepravy.

Nakládání velkoobjemových plavidel:Velkoobjemové objednávky (obvykle >200 tun) nakládané přímo na nákladní lodě. Zvedací nosníky a rozpěrné tyče zabraňují poškození; proklady a úvazy chrání náklad před vlnami.

Označování a dokumentace:Každý balík je jasně označen jakostí, normou, rozměry, číslem tavby a pokyny pro manipulaci. Kompletní dokumentace (obchodní faktura, balicí list, nákladní list, osvědčení o původu, osvědčení o zkoušce válcovny) připravena pro hladké celní odbavení.

Bezpečné upevnění:Svazky zajištěné ocelovými páskami, ochrannými pytli nebo dřevěnými výztuhami, aby se zabránilo posunutí, kutálení nebo poškození během přepravy.

Sledování a pojištění:Pro sledování v reálném čase jsou k dispozici sledovací čísla kontejnerů. Pojištění námořní nákladní dopravy (pro všechny rizikové skupiny nebo s průměrnou škodou) je k dispozici na vyžádání.

Stručně řečeno, společnost Womic Steel zajišťuje, aby všechny trubky ERW Steel byly baleny s použitím špičkových ochranných opatření a přepravovány spolehlivými přepravními metodami, aby dorazily do cíle v optimálním stavu. Správné postupy balení a přepravy jsou nezbytné pro zachování integrity a kvality dodávaných produktů.

13

10. Výhody a nejčastější dotazy k oceli Womic

Proč spolupracovat s Womic Steel?

Vše na jednom místě:Kompletní sortiment od trubek API 5L ERW až po odpovídající tvarovky OEM (kolena, T-kusy, redukce, příruby, zátky) v kompatibilních materiálových jakostech, včetně uhlíkové oceli, legované oceli a nerezové oceli.

Technická shoda:Ke každé zásilce jsou přiloženy kompletní certifikáty o zkoušce ve válcovně (EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2) s podrobným popisem přesného chemického složení, výsledků mechanických zkoušek a protokolů o nedestruktivním zkoumání.

Služby s přidanou hodnotou:Zkosení hran (30°-35°), řezání závitů a spojování, montáž plastových krytek a antikorozní nátěry (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkování) k dispozici u nás nebo prostřednictvím kvalifikovaných partnerských zařízení.

Konkurenceschopná logistika:Strategické partnerství s globálními speditéry zajišťuje optimalizované nakládání kontejnerů (maximalizace množství na kontejner) a nákladově efektivní přepravu po celém světě se spolehlivými přepravními dobami.

Skladové zásoby a dostupnost:Rozsáhlé skladové zásoby standardních rozměrů API 5L X52 (vnější průměr 2"-24", Schedule 10-80) zajišťují krátké dodací lhůty a rychlou reakci na naléhavé požadavky projektu. Zakázkové rozměry se vyrábějí na vyžádání s typickou dodací lhůtou 30-45 dní.

Schopnost kyselých služeb:Plná schopnost dodávat trubky PSL2 se zkouškami HIC a SSC dle norem NACE pro aplikace v kyselých plynech. Tvrdost kontrolována na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Vyberte si společnost Womic Steel Group jako svého spolehlivého partnera pro vysoce kvalitní ocelové trubky ERW API 5L X52 a bezkonkurenční dodací lhůty. Neváhejte se obrátit na nás!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Jaký je rozdíl mezi P355GH, P295GH a P235GH?

A: P235GH má mez kluzu 235 MPa – střední tlak, nejlepší tvařitelnost. P265GH má mez kluzu 265 MPa – vyšší tlak. P295GH má mez kluzu 295 MPa – vysoký tlak. P355GH má mez kluzu 355 MPa – maximální tlak, nejvyšší pevnost. Vyšší jakost znamená vyšší jmenovitý tlak, ale menší tvařitelnost.

Otázka: Jaká je maximální provozní teplota pro P355GH?

A: 400 °C pro nepřetržitý provoz. Nad 400 °C jsou vyžadovány slitiny jako 16Mo3 (do 500 °C) nebo 13CrMo4-5 (do 550 °C). P355GH má nejlepší pevnost za vysokých teplot mezi uhlíkovými ocelemi dle EN 10217.

Otázka: Je pro P355GH vyžadováno normalizované tepelné zpracování?

A: Ano. Podle normy EN 10217-2 musí být ocel P355GH dodávána v normalizovaném stavu (+N), aby bylo dosaženo specifikovaných mechanických vlastností a mikrostruktury. Pro tuto jakost není povoleno svařování. Normalizační teplota: 890–930 °C.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi normou EN 10217 (svařované) a EN 10216 (bezešvé) pro P355GH?

A: EN 10217 je svařovaná (ERW) – cenově výhodnější, dostupná v delších délkách. EN 10216 je bezešvá – pro nejvyšší tlak nebo tam, kde není povolen svarový šev. Oba mají podobné mechanické vlastnosti. U P355GH se pro kritické aplikace s vysokým tlakem často specifikuje bezešvá konstrukce.

Otázka: Lze P355GH použít pro aplikace podle normy ASME?

A: Není přímo uvedeno v ASME. Ekvivalentem je SA-106 GR.C (bezešvý) nebo SA-53 GR.B (svařovaný), ale s různými úrovněmi pevnosti. Pro projekty ASME vyžadující podobnou pevnost je nejblíže SA-106 GR.C (485 MPa v tahu). Pro náhradu materiálu se poraďte s konstruktérem.

Otázka: Jaký NDT je ​​vyžadován pro P355GH?

A: TC1: vizuální + hydrotest. TC2: vizuální + hydrotest + 100% UT nebo ET svarového švu. Pro P355GH v kritických aplikacích se obvykle specifikuje TC2. Womic Steel dodává TC2 pro tuto jakost standardně.

Otázka: Můžete zajistit kontrolu trubek P355GH třetí stranou?

A: Ano. K dispozici jsou kontroly společností DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR. Certifikáty 3.2 a označení CE k dispozici na vyžádání. K dispozici je dohled třetí strany nad mechanickými zkouškami, NDT a hydrotestem.

Otázka: Jaká je typická dodací lhůta pro trubky ERW P355GH dle EN 10217?

A: 35–50 dní, protože P355GH je vysoce kvalitní materiál s omezenými zásobami. Pro všechny objednávky je vyžadováno normalizované tepelné zpracování. TC2 se 100% NDT prodlužuje dobu trvání o 5–10 dní. Kontrola třetí stranou prodlužuje dobu trvání o 10–15 dní.

Otázka: Jakou dokumentaci poskytujete k zásilkám trubek P355GH?

A: Zkušební certifikát mlýna (EN 10204 typ 3.1 nebo 3.2), protokol o hydro-zkoušce, protokol o NDT (UT/ET), protokol o rázové zkoušce (0 °C), protokol o vysokoteplotním mezním tlaku, protokol o rozměrech, označení CE (DoP), balicí list, faktura, nákladní list.

Otázka: Je P355GH vhodný pro vysokotlaké kotlové bubny?

A: Ano. P355GH je preferovaná jakost uhlíkové oceli pro vysokotlaké kotlové bubny, parní sběrače a výměníky tepla, kde provozní tlak překračuje kapacitu P295GH. Pro velmi vysokotlaké nebo superkritické kotle jsou vyžadovány slitiny jakosti (13CrMo4-5, 10CrMo9-10).

Otázka: Jaké je omezení tloušťky stěny pro P355GH ERW?

A: Maximálně 20,0 mm pro proces ERW. Pro silnější stěny (nad 20 mm) je třeba zvážit bezešvé (EN 10216-2) nebo LSAW. Womic Steel může na vyžádání dodat bezešvé P355GH pro požadavky na silnější stěny.