Ocelové trubky ASTM A53 GR.B ERW – průmyslový standard pro všeobecné potrubní a konstrukční aplikace

Stručný popis:

Společnost Womic Steel dodává vysoce kvalitní ocelové trubky ASTM A53 GR.B ERW pro všeobecné tlakové a konstrukční aplikace. Trubky A53 GR.B se široce používají pro vodovodní, plynové, párové, vzduchové a konstrukční potrubní systémy. Vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2″ až 24″), tloušťka stěny od 1,5 mm do 19,1 mm (Schedule 10 až Schedule 160), délka až 18 m. K dispozici v černé a žárově pozinkované povrchové úpravě. Certifikát pro válcovnu, hydro-zkouška, kontrola UT/ET, zkosené konce, k dispozici plastové krytky. Konkurenceschopná cena a rychlé dodání.

Velikost ocelové trubky ERW:Vnější průměr: 21,3 mm–610 mm (1/2″–24″), tloušťka stěny: 1,5 mm–19,1 mm (Sch10–Sch160), délka: 6 m, 12 m nebo dle potřeby

Standard a stupeň ocelových trubek ERW:ASTM A53 GR.B (typ E – ERW); K dispozici také ASTM A53 GR.A

Použití ocelových trubek ERW:Vodovodní potrubí, plynovody, parovody, systémy stlačeného vzduchu, konstrukční podpěry, lešení, protipožární systémy, přeprava ropy a plynu, mechanické aplikace, stavebnictví

Womic SteelNabízíme vysoce kvalitní a konkurenceschopné ceny ocelových trubek, tvarovek a nerezových trubek a tvarovek ASTM A53 GR.B ERW. Certifikát pro mlýny, hydrotest, inspekce UT/ET, zkosené konce, plastové krytky, k dispozici pozinkovaná povrchová úprava. Rychlé dodání a nejlepší služby.


Detaily produktu

Štítky produktů

1. Womic Steel: Výrobní kapacity a síla společnosti

Společnost Womic Steel Group je předním výrobcem a globálním vývozcem s více než 20 lety zkušeností ve výrobě trubek z uhlíkové, legované a nerezové oceli. Naše moderní zařízení na výrobu trubek ERW disponuje komplexní výrobní kapacitou přesahující 15 000 tun měsíčně pro elektricky odporově svařované ocelové trubky.

Rozsah výrobních rozměrů pro trubky ASTM A53 GR.B ERW:Vnější průměr od 21,3 mm do 610 mm (1/2 palce až 24 palců) s tloušťkou stěny od 1,5 mm do 19,1 mm (Schedule 10 až Schedule 160). Jednoduché náhodné délky 6 m, dvojité náhodné délky 12 m nebo zakázkové délky dle potřeby.

Certifikace kvality a shoda s předpisy:

Certifikace ISO 9001:2015:Systém řízení kvality zajišťující konzistentní kvalitu produktů napříč všemi provozy.

Shoda s normou ASTM A53:Plná shoda s normou ASTM A53 pro trubky, ocelové, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé.

Označení CE (PED 2014/68/EU):Shoda s evropskou směrnicí o tlakových zařízeních pro bezproblémové celní odbavení v rámci EHP.

Certifikace EN 10204 3.2:Inspekční certifikát 3.2 ověřený organizacemi TÜV, LR, BV nebo SGS pro kritické projekty vyžadující plnou sledovatelnost.

Schválení inspekcí třetí stranou (TPI):Produkty a procesy schválené organizacemi SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL a TÜV.

Další certifikace:Certifikace ISO 14001, ISO 45001 k dispozici na vyžádání.

Globální uznání:Společnost Womic Steel je důvěryhodným dodavatelem pro globální EPC dodavatele, stavební firmy a inženýrské firmy a působí ve více než 80 zemích světa.

2. Ocelové trubky ASTM A53 GR.B ERW: Složení materiálu a výkonnostní charakteristiky

ASTM A53 GR.B je nejrozšířenější třída pro ocelové trubky pro všeobecné použití. Označení „GR.B“ označuje třídu B, která má vyšší pevnost než třída A. ASTM A53 zahrnuje tři typy: typ E (elektricky odporově svařované - ERW), typ F (svařované v peci) a typ S (bezešvé). Womic Steel dodává typ E (ERW) jako standardní produkt.

Ve srovnání s třídou A (mez kluzu minimálně 205 MPa) nabízí třída B výrazně vyšší pevnost (mez kluzu minimálně 240 MPa) při zachování dobré svařitelnosti a tvařitelnosti. Díky tomu je třída GR.B preferovanou volbou pro tlakové potrubí, konstrukční aplikace a všeobecné služby, kde je vyžadována vyšší pevnost.

Chemické složení ocelových trubek ASTM A53 GR.B ERW (analýza v pánvi, % hmotnostních):

Živel Cmax Mn max P max S max Cu max (pokud je uvedeno)
GR.B 0,30 1,20 0,030 0,030 0,40

Poznámka: Pro každé snížení o 0,01 % pod stanovený maximum uhlíku je povoleno zvýšení obsahu manganu o 0,06 % nad stanovený maximum, a to maximálně o 1,35 %.

Mechanické vlastnosti ocelových trubek ASTM A53 GR.B ERW (pokojová teplota):

Vlastnictví Požadavek GR.B
Mez kluzu (min.) 240 MPa (35 000 psi)
Pevnost v tahu (min.) 415 MPa (60 000 psi)
Prodloužení (min. pro tloušťku 2") 22 % pro podélný proužkový test
Tvrdost Žádný specifický požadavek

Poznámka: Pro potrubí s vnějším průměrem větším než 4" (101,6 mm) je povoleno minimální prodloužení 20 %. Pro potrubí s vnějším průměrem větším než 24" (610 mm) se požadavky na prodloužení vypočítávají podle vzorce ASTM A53.

Požadavky na hydrostatické zkoušky ocelových trubek ASTM A53 GR.B ERW:

Velikost potrubí Zkušební tlak Trvání
Všechny velikosti 60 000 psi (minimálně) nebo vypočítaný tlak dle vzorce Minimálně 5 sekund

Poznámka: Každé potrubí je hydrostaticky testováno na minimální tlak 6,9 MPa (60 000 psi) pro NPS 2" a méně, nebo na vypočítaný tlak pro větší rozměry. Netěsnost není povolena.

3. Rozměrový rozsah ocelových trubek ASTM A53 GR.B ERW a shoda s normami

Společnost Womic Steel dodává trubky ERW dle normy ASTM A53 GR.B v širokém rozměrovém spektru, plně v souladu s normou ASTM A53/A53M.

Položka Specifikace
Norma ASTM A53/A53M (Standardní specifikace pro ocelové trubky, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé)
Typ Typ E (elektricky odporově svařované - ERW)
Stupeň GR.B
Výrobní proces Elektrické odporové svařování (ERW) / Vysokofrekvenční svařování (HFW)
Rozsah vnějších průměrů 21,3 mm – 610 mm (1/2 palce – 24 palců)
Rozsah tloušťky stěny 1,5 mm – 19,1 mm (příloha 10 – příloha 160)
Délka 6 m (SR), 12 m (DR) nebo zakázkové délky až 18 m
Konec Dokončit Hladký konec (PE) / Zkosený konec (BE) / Závitový a spojovací (T&C)
Povrchová úprava Černá (holá) / Žárově pozinkovaná / Olejovaná
Tolerance Vnější průměr: ±1,0 % / Hmotnost: -0 % +15 % / Délka: +50 mm -0 mm

4. Dostupné rozměry a specifikace - ocelové trubky ERW

NB

Velikost

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6.35

6.35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Poznámka: Dostupná tloušťka stěny se může lišit v závislosti na průměru trubky a výrobních možnostech. Zakázkové rozměry mimo tento rozsah jsou k dispozici na vyžádání.

5. Běžné normy pro ocelové trubky ERW vyráběné společností Womic Steel

Norma

Běžné známky

Typická aplikace

API 5L (Specifikace pro potrubí)    
API 5L PSL1 / PSL2 SK. B, X42, X52, X60, X65, X70 Přeprava ropy a plynu, pobřežní/offshore potrubí
ASTM potrubí a konstrukční potrubí    
ASTM A53 (Specifikace pro ocelové trubky, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, vzduch, konstrukční aplikace
ASTM A135 (Specifikace pro ocelové trubky svařované elektrickým odporem) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, rafinérské služby
ASTM A252 (Specifikace pro svařované a bezešvé ocelové trubkové piloty) GR.1, GR.2, GR.3 Základové piloty, námořní piloty, základy mostů
ASTM A500 (Specifikace pro za studena tvarované svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B, SK. C Konstrukční trubky, rámy budov, mosty
ASTM A501 (Specifikace pro za tepla tvářené svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B Těžké konstrukční aplikace, sloupy, vazníky
Kotle a výměníky tepla ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specifikace pro kotlové trubky z uhlíkové oceli a uhlíkovo-manganové oceli svařované elektrickým odporem) Stupeň A, C, D Kotlové trubky, trubky přehřívače
ASTM A214 (Specifikace pro výměníky tepla a kondenzační trubky z uhlíkové oceli svařované elektrickým odporem) Výměníky tepla, kondenzátory
ASTM A250 (Specifikace pro kotlové a přehřívací trubky z feritické legované oceli svařované elektrickým odporem) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Vysokoteplotní kotel a přehřívač
ASTM A334 (Specifikace pro bezešvé a svařované trubky z uhlíkové a legované oceli pro provoz při nízkých teplotách) GR.1, GR.3, GR.6 Nízkoteplotní provoz, kryogenní
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro pokojovou teplotu) P235TR1, P265TR1 Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlaké potrubí
EN 10217-2 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných a legovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro zvýšené teploty) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Zvýšená teplota, kotlové trubky, výměníky tepla
EN 10219-1 (Za studena tvarované svařované ocelové duté profily pro konstrukční účely) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Konstrukční aplikace, pozemní stavitelství, mosty
EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvarované za tepla) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH Za tepla tvářené bezešvé/svařované duté profily pro konstrukční účely, pozemní stavitelství, mosty
EN 10025-2 (Válcované výrobky z konstrukčních ocelí za tepla - Nelegované konstrukční oceli) S235JR, S275JR, S355JR, Ocelové konstrukce, pozemní stavitelství
EN 10255 (Trubky z nelegovaných ocelí vhodné pro svařování a závitování) S195T, S235JRTH Vodovodní, plynové, kanalizační, závitové potrubní systémy
EN 10305-2 (Ocelové trubky pro přesné aplikace - Svařované trubky tažené za studena) E215, E235, E355 Přesné aplikace, hydraulické válce
BS 1387 (Specifikace pro závitové a hrdlové ocelové trubky a trubkové prvky) Třída A, B, C Voda, plyn, pára, lešení, závitové potrubí
DIN 2458 (Svařované ocelové trubky a tvarovky - Všeobecné technické dodací podmínky) St37.0, St44.0, St52.0 Všeobecné svařované ocelové trubky, konstrukční aplikace
ISO a další normy    
ISO 3183 (Ropný a plynárenský průmysl - Ocelové trubky pro potrubní dopravní systémy) L245, L290, L360, L415 Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO API 5L)
ISO 65 (Ocelové trubky pro vodu, plyn a kanalizaci - Závitové trubky) Střední, těžká Voda, plyn, kanalizace, závitové potrubí
CSA G40.21 (Konstrukční ocel - kanadská norma) 44 W, 50 W Konstrukční aplikace (Kanada)
AS 1163 (Duté ocelové profily pro konstrukční účely - australská norma) C250, C350, C450 Duté profily (Austrálie)
GOST 10706 (Svařované ocelové trubky pro potrubí a konstrukce - ruská norma) St20, St35, St45 Potrubí, konstrukční aplikace (Rusko)

Používání:Přeprava ropy a plynu, voda a kanalizace, stavební projekty, lešení, pilotové základy, vysokotlaké kapaliny, chemické zpracování, výroba energie, stavebnictví, lodní inženýrství, kotlové trubky, výměníky tepla, přehřívače, kondenzátory, provoz za nízkých teplot, přesné aplikace, hydraulické válce, závitové potrubní systémy

6. Výrobní proces - ocelové trubky ERW / HFW

Kontrola surovin:U příchozích ocelových svitků se ověřuje chemické složení, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému svitku je přiřazeno jedinečné číslo tavby pro úplnou sledovatelnost.

Odvíjení a vyrovnávání:Svitky se odvíjejí a zarovnávají, aby se pás zploštil a odstranila se sada svitek, čímž se zajišťuje rovnoměrná rovinnost pro konzistentní tvarování.

Frézování a ořezávání hran:Oba okraje pásu jsou frézovány s přesnou tolerancí šířky (±0,5 mm), čímž vzniká čistý, rovnoběžný povrch pro vysoce kvalitní svar.

Tváření za studena:Zarovnaný pás prochází tvarovacími válci, které postupně tvarují plochý pás do otevřené válcové trubkové skořepiny.

Vysokofrekvenční svařování (HFW/ERW):Vysokofrekvenční proud (200–500 kHz) zahřívá spojovací hrany na kovací teplotu (1 350–1 500 °C). Lisovací válce stlačují zahřáté hrany k sobě a vytvářejí tak kovaný svar bez přídavného materiálu.

Odstranění svarové housenky:Vnitřní i vnější otřepy jsou za horka odstraňovány karbidovými odlupovacími noži, čímž vzniká hladký povrch s minimálním zesílením svaru.

Velikost:Svařená trubka prochází kalibračními válci pro dosažení přesné tolerance vnějšího průměru (±0,5 % až ±1,0 %). V případě potřeby se dalšími válci vytvoří čtvercové/obdélníkové tvary.

Tepelné zpracování (volitelné):Normalizace při 890-930 °C může být použita pro zvýšení tažnosti nebo úlevy od pnutí, čímž se vytvoří jednotná feriticko-perlitová mikrostruktura.

Řezání na délku:Trubky se řežou na specifikované délky pomocí letmých řezaček s přesným řízením (±3 mm).

Nedestruktivní testování:

Ultrazvukové testování (UT):100% kontrola svarového švu a těla trubky na vrstvení, vměstky a nedostatek svaru.

Zkouška vířivými proudy (ET):Průběžná online kontrola kvality svarů.

Hydrostatické zkoušky:Každé potrubí bylo testováno na 95 % SMYS po dobu minimálně 10 sekund.

Konečná úprava:Hladké konce, zkosené konce (30°-35° s přistáním 1,6 mm) nebo závitové konce dle specifikace zákazníka.

Závěrečná kontrola a značení:Vizuální kontrola, ověření rozměrů (vnější průměr, hmotnost, délka, přímost) a trvalé značení dle normy (jakost, rozměr, číslo tavby, výrobce).

12

7. Postupy kontroly kvality a testování

Fáze Metoda kontroly Účel
Surovina Chemická analýza (OES spektrometr) Ověřte shodu s limity složení API 5L
Surovina Zkouška tahem Ověřte mez kluzu, pevnost v tahu a prodloužení
V procesu Kontrola rozměrů (mikrometry, posuvná měřítka) Sledujte vnější průměr a hmotnost během tváření a dimenzování
Svařovací zóna Ultrazvukové testování (UT) - online Detekce nespojitostí svarů, nedostatečného protavení
Svařovací zóna Zkoušení vířivými proudy (ET) - online Nepřetržité sledování kvality svarových švů
Svařovací zóna Makrozkoumání svarových švů Ověření provaření svaru a geometrie tavení
Hotové potrubí Hydrostatické testování (10 s min. při 95 % SMYS) Ověřte těsnost a odolnost vůči tlaku
Hotové potrubí Ultrazvukové testování (UT) - Offline (volitelné) Laminární inspekce celého těla
Hotové potrubí Magnetická prášková kontrola (MPI) Detekce povrchových trhlin (svar a tepelně ovplyvnená zóna)
Hotové potrubí Charpyho zkouška rázem s V-vrubem Ověření nízkoteplotní houževnatosti (PSL2)
Hotové potrubí Zkouška tvrdosti (HRC / HV10) Ověřte maximální limity tvrdosti (kyselý provoz)
Hotové potrubí Zkouška ohybem s řízeným pohybem (čelní a kořenová) Ověřte tažnost a celistvost svaru
Hotové potrubí Zkouška zploštění Ověřte tažnost a pevnost tělesa trubky
Hotové potrubí Rozměrová a vizuální kontrola Ověřte vnější průměr, šířku, délku, přímost a kvalitu povrchu
Hotové potrubí Ověření značení Zajistěte trvalé značení dle API 5L

Další testy pro PSL2 / kyselý provoz:

● Zkouška HIC (praskání vyvolané vodíkem) dle NACE TM0284

● Zkouška SSC (praskání v důsledku sulfidového napětí) dle metody A NACE TM0177

● Zkouška nárazem CVN při -10 °C, -20 °C nebo -46 °C

● Ověření tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pro odolnost vůči HIC)

Dokumentace kvality:

● Zkušební certifikát mlýna dle normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2

● Zpráva o hydrostatické zkoušce (trubka po trubce)

● Zpráva o kontrole UT / ET

● Sledovatelnost od čísla tavky až po hotové potrubí

8. Primární aplikace ocelových trubek ERW

Trubky ERW jsou nezbytnými součástmi při přepravě ropy a plynu a v různých průmyslových aplikacích:

Přeprava ropy a plynu:Dálkové pobřežní a podmořské plynovody pro ropu, zemní plyn a rafinované ropné produkty.

Přeprava kapalin pod vysokým tlakem:Potrubí pro vstřikování vody, systémy pro likvidaci produkované vody a vysokotlaký přenos kapalin v ropných polích a zpracovatelských zařízeních.

Projekty pobřežních potrubí:Sběrné potrubí, hlavní potrubí a rozvodné potrubí napříč zemí v ropných a plynových polích.

Pobřežní potrubní systémy:Podmořské přívodní potrubí, stoupačky a exportní potrubí pro offshore plošiny a podmořské dokončovací práce (s možností PSL2 a kyselého servisu).

Kyselé servisní prostředí:Potrubí pro přepravu vlhkého kyselého plynu (obsahujícího H₂S) vyžadujícího PSL2 s doplňkovými požadavky včetně odolnosti proti HIC a SSC dle norem NACE.

Přenos vody:Vodovodní potrubí velkého průměru, zavlažovací systémy a rozvody surové vody pro komunální a průmyslové použití.

Čistírna odpadních vod a čištění odpadních vod:Odvodňovací potrubí odpadních vod, potrubí čistírny odpadních vod a systémy pro manipulaci s kaly.

Průmyslové strukturální aplikace:Potrubní nosníky, podpěry, výztuhy a konstrukční prvky v rafinériích, petrochemických závodech a průmyslových zařízeních.

Zařízení na zpracování ropy a plynu:Průtoková potrubí, sběrné potrubí, rozdělovače a propojovací potrubí ve zpracovatelských závodech a kompresorových stanicích.

EPC a potrubí pro provoz:Procesní a inženýrské potrubí v rafineriích, závodech na zpracování plynu, chemických komplexech a elektrárnách.

9. Balení a doprava

Trubky ERW jsou baleny a přepravovány s maximální péčí, aby byla zajištěna jejich ochrana během přepravy. Zde je popis procesu balení a přepravy:

Obal:

Ochranný nátěr:Před balením mohou být trubky potaženy tenkou vrstvou antikorozního oleje nebo ochranného laku, aby se zabránilo povrchové korozi a oxidaci během skladování a přepravy. K dispozici je také holá povrchová úprava pro okamžitou aplikaci nátěru v místě určení.

Svazování:Trubky podobných rozměrů a specifikací jsou pečlivě svázány do šestihranných nebo obdélníkových svazků. Jsou zajištěny ocelovými páskami (obvykle 3–5 pásek na svazek), aby se zabránilo pohybu uvnitř svazku.

Koncové krytky:Na oba konce každé trubky se umisťují plastové koncovky (PE nebo PP), které chrání zkosené konce, hladké konce a závitové spoje před poškozením nárazem, vniknutím nečistot a vlhkostí.

Polstrování a odpružení:U prémiových exportních objednávek lze mezi vrstvami potrubí použít výplňové materiály, jako jsou pěnové kroužky nebo pryžové pásky, aby se zabránilo oděru a poškození povlaku během manipulace.

Dřevěné bedny nebo bedny:U tenkostěnných trubek, přesných trubek nebo objednávek prémiových povlaků mohou být trubky baleny v pevných dřevěných bedenách nebo překližkových bednách, aby byla zajištěna zvýšená ochrana před vnějšími silami a hrubým zacházením.

Doprava:

Způsob dopravy:Trubky se přepravují kontejnerovými loděmi (20 stop/40 stop), nákladními vozidly na sypký náklad nebo železniční přepravou v závislosti na místě určení, objemu a naléhavosti. Letecká přeprava je k dispozici pro vzorky nebo časově kritické zásilky.

Kontejnerizace:Malé až střední objednávky nakládané do standardních přepravních kontejnerů, které chrání náklad před povětrnostními vlivy, vlhkostí a vnějšími nečistotami během přepravy.

Nakládání velkoobjemových plavidel:Velkoobjemové objednávky (obvykle >200 tun) nakládané přímo na nákladní lodě. Zvedací nosníky a rozpěrné tyče zabraňují poškození; proklady a úvazy chrání náklad před vlnami.

Označování a dokumentace:Každý balík je jasně označen jakostí, normou, rozměry, číslem tavby a pokyny pro manipulaci. Kompletní dokumentace (obchodní faktura, balicí list, nákladní list, osvědčení o původu, osvědčení o zkoušce válcovny) připravena pro hladké celní odbavení.

Bezpečné upevnění:Svazky zajištěné ocelovými páskami, ochrannými pytli nebo dřevěnými výztuhami, aby se zabránilo posunutí, kutálení nebo poškození během přepravy.

Sledování a pojištění:Pro sledování v reálném čase jsou k dispozici sledovací čísla kontejnerů. Pojištění námořní nákladní dopravy (pro všechny rizikové skupiny nebo s průměrnou škodou) je k dispozici na vyžádání.

Stručně řečeno, společnost Womic Steel zajišťuje, aby všechny trubky ERW Steel byly baleny s použitím špičkových ochranných opatření a přepravovány spolehlivými přepravními metodami, aby dorazily do cíle v optimálním stavu. Správné postupy balení a přepravy jsou nezbytné pro zachování integrity a kvality dodávaných produktů.

13

10. Výhody a nejčastější dotazy k oceli Womic

Proč spolupracovat s Womic Steel?

Vše na jednom místě:Kompletní sortiment od trubek API 5L ERW až po odpovídající tvarovky OEM (kolena, T-kusy, redukce, příruby, zátky) v kompatibilních materiálových jakostech, včetně uhlíkové oceli, legované oceli a nerezové oceli.

Technická shoda:Ke každé zásilce jsou přiloženy kompletní certifikáty o zkoušce ve válcovně (EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2) s podrobným popisem přesného chemického složení, výsledků mechanických zkoušek a protokolů o nedestruktivním zkoumání.

Služby s přidanou hodnotou:Zkosení hran (30°-35°), řezání závitů a spojování, montáž plastových krytek a antikorozní nátěry (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkování) k dispozici u nás nebo prostřednictvím kvalifikovaných partnerských zařízení.

Konkurenceschopná logistika:Strategické partnerství s globálními speditéry zajišťuje optimalizované nakládání kontejnerů (maximalizace množství na kontejner) a nákladově efektivní přepravu po celém světě se spolehlivými přepravními dobami.

Skladové zásoby a dostupnost:Rozsáhlé skladové zásoby standardních rozměrů API 5L X52 (vnější průměr 2"-24", Schedule 10-80) zajišťují krátké dodací lhůty a rychlou reakci na naléhavé požadavky projektu. Zakázkové rozměry se vyrábějí na vyžádání s typickou dodací lhůtou 30-45 dní.

Schopnost kyselých služeb:Plná schopnost dodávat trubky PSL2 se zkouškami HIC a SSC dle norem NACE pro aplikace v kyselých plynech. Tvrdost kontrolována na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Vyberte si společnost Womic Steel Group jako svého spolehlivého partnera pro vysoce kvalitní ocelové trubky ERW API 5L X52 a bezkonkurenční dodací lhůty. Neváhejte se obrátit na nás!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Jaký je rozdíl mezi ASTM A53 GR.B typ E, typ F a typ S?

A: Typ E je svařování elektrickým odporem (ERW), nejběžnější a cenově nejvýhodnější typ. Typ F je svařování v peci (kontinuální svar), starší technologie s nižší kvalitou pro tlakové aplikace. Typ S je bezešvá trubka, která nabízí vyšší tlakovou odolnost, ale za vyšší cenu. Womic Steel standardně dodává typ E (ERW), který nabízí nejlepší rovnováhu mezi kvalitou, výkonem a cenou pro většinu aplikací.

Otázka: Lze trubku ASTM A53 GR.B použít pro vysokotlaké aplikace?

A: Ano, norma ASTM A53 GR.B je vhodná pro tlakové aplikace až do limitů definovaných příslušnými normami pro návrh tlaku (ASME B31.1, ASME B31.3 atd.). Každá trubka je hydrostaticky testována na minimální tlak 6,9 MPa (1 000 psi) pro NPS 2" a méně, nebo na vyšší vypočítaný tlak pro větší rozměry. Pro vysokotlaký přenos plynu se obvykle doporučuje třída API 5L GR.B nebo vyšší.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi černou trubkou a pozinkovanou trubkou?

A: Černá trubka (tmavé barvy) nemá žádný povlak a používá se pro plyn, páru a konstrukční aplikace. Pozinkovaná trubka (stříbrné barvy) má žárově zinkovaný povlak pro odolnost proti korozi a používá se pro zásobování vodou, venkovní aplikace a prostředí, kde je riziko koroze. Pro protipožární systémy se často předepisuje pozinkovaná trubka. Černá trubka by se neměla používat pro systémy pitné vody.

Otázka: Lze trubku ASTM A53 GR.B opatřet závitem? Jaké velikosti závitů jsou k dispozici?

A: Ano, trubky ASTM A53 GR.B lze závitovat. Standardní velikosti závitů se pohybují od 1/2" do 12" NPS. Závitování se obvykle provádí podle normy ASME B1.20.1 (závity NPT). Konce trubek mohou být pouze závitované (hladké konce se závitem), závitované a spojené (s nainstalovanou spojkou) nebo závitované s plastovými krytkami pro ochranu. Doporučujeme specifikovat požadavky na závit při objednávce.

Otázka: Jaká je maximální dostupná délka pro trubku ASTM A53 GR.B ERW?

A: Dodáváme standardní pevné délky 6 metrů a 12 metrů (přibližně 20 a 40 stop) pro průměry do 610 mm (24"). Pro menší průměry (pod 168 mm / 6") jsou na vyžádání k dispozici zakázkové délky až do 18 metrů (60 stop). Pro lešení a mechanické aplikace vyžadující specifické délky můžeme řezat dle přesných specifikací zákazníka.

Otázka: Jaké povrchové úpravy jsou k dispozici pro trubky ASTM A53 GR.B?

A: Nabízíme dvě hlavní povrchové úpravy: černou (holou, s okujemi a ochranným olejovým nátěrem) pro všeobecné a konstrukční použití; a žárově zinkovanou (pozinkovaná dle ASTM A53) pro odolnost proti korozi. Černé trubky lze dodat také s bezbarvým lakem pro dočasnou ochranu. Pro speciální požadavky jsou na vyžádání k dispozici lakované nebo epoxidové povrchové úpravy.

Otázka: Můžete zajistit kontrolu třetí stranou pro trubky ASTM A53 GR.B?

A: Ano. Vítáme a umožňujeme inspekce prováděné společnostmi DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR nebo jakýmkoli zástupcem jmenovaným klientem během výroby (přítomnost při hydrotestu, UT, rozměrové kontrole) a před odesláním. 3.2 Certifikáty o inspekci ověřené autorizovanými nezávislými subjekty jsou standardně dodávány na vyžádání.

Otázka: Jaká je typická dodací lhůta pro trubky ASTM A53 GR.B ERW?

A: Standardní dodací lhůta pro skladové rozměry (běžné průměry a tloušťky stěn) je přibližně 15–25 dní. U neskladových nebo zakázkových rozměrů je dodací lhůta přibližně 30–45 dní od potvrzení objednávky. U pozinkovaných trubek připočítejte 10–15 dní na proces zinkování. Pro menší množství standardních černých trubek mohou být k dispozici spěšné objednávky (10–15 dní). Pro aktuální dodací lhůty nás prosím kontaktujte.

Otázka: Jaké certifikace a dokumentaci poskytujete k zásilkám trubek A53 GR.B?

A: Každá zásilka obsahuje komplexní dokumentaci: Osvědčení o zkoušce ve válcovně dle normy EN 10204 typ 3.1 (nebo typ 2.2 / 3.2 na vyžádání) včetně chemického složení, tahových vlastností a výsledků hydrostatických zkoušek; Zprávu o rozměrové kontrole; Balicí list; Obchodní fakturu; Nákladní list; a Osvědčení o původu (pokud je vyžadováno). U pozinkovaných trubek je k dispozici také zpráva o tloušťce povlaku.

Otázka: Poskytujete služby řezání na míru a závitování trubek A53 GR.B?

A: Ano. Nabízíme přesné řezání na přesné délky specifikované zákazníkem s úzkými tolerancemi (obvykle ±3 mm). K dispozici jsou závitovací služby pro konce trubek (závity NPT dle ASME B1.20.1), se spojkami nebo bez nich. Mezi další povrchové úpravy konců patří zkosené konce (pro svařování) a hladké konce (pravý řez). Pro lešení nebo mechanické aplikace můžeme na vyžádání zajistit vrtání, vrubování nebo jiné zakázkové zpracování.