Ocelové potrubí API 5L X52 ERW: Vysokopevnostní potrubí pro přepravu ropy a plynu

Stručný popis:

Společnost Womic Steel dodává vysoce kvalitní ocelové trubky API 5L X52 ERW pro ropovody a plynovody. Trubky X52 se široce používají pro projekty pobřežních i námořních potrubí, pro přepravu vysokotlakých kapalin a pro kyselá prostředí. Vnější průměr od 60,3 mm do 610 mm (2 až 24 palců), tloušťka stěny od 4,0 mm do 19,1 mm (Schedule 10 až Schedule 80), délka až 18 m. Certifikát pro válcovnu, hydro-zkouška, kontrola UT/ET, zkosené konce, plastové krytky, k dispozici je i povlak 3PE/FBE. Konkurenceschopná cena a rychlé dodání.

Velikost ocelové trubky ERW:Vnější průměr: 60,3 mm–610 mm (2″–24″), tloušťka stěny: 4,0 mm–19,1 mm (Sch10–Sch80), délka: 6 m, 12 m nebo dle potřeby

Standard a stupeň ocelových trubek ERW:API 5L PSL1/PSL2 Třída X52 (L360); K dispozici také GR.B, X42, X46, X56, X60, X65, X70

Použití ocelových trubek ERW:Potrubí pro přepravu ropy a plynu, vysokotlaká přeprava kapalin, projekty pobřežních a pobřežních potrubí, kyselé provozní prostředí, průmyslové konstrukční aplikace, čištění vody a odpadních vod, chemické zpracování

Womic SteelNabízíme vysoce kvalitní a konkurenceschopné ceny ocelových trubek, tvarovek a nerezových trubek a tvarovek ERW s certifikací API 5L X52. Certifikát pro mlýny, hydroizolační zkoušky, inspekce UT/ET, zkosené konce, plastové krytky, k dispozici je i povlak 3PE/FBE. Rychlé dodání a nejlepší služby.


Detaily produktu

Štítky produktů

1. Womic Steel: Výrobní kapacity a pevnost společnosti Ocelové trubky API 5L X52 ERW

Společnost Womic Steel Group je předním výrobcem a globálním vývozcem s více než 20 lety zkušeností ve výrobě trubek z uhlíkové, legované a nerezové oceli. Naše moderní zařízení na výrobu trubek ERW disponuje komplexní výrobní kapacitou přesahující 15 000 tun měsíčně pro elektricky odporově svařované ocelové trubky.

Rozsah výrobních rozměrů pro trubky ERW X52:Vnější průměr od 60,3 mm do 610 mm (2 palce až 24 palců) s tloušťkou stěny od 4,0 mm do 19,1 mm (Schedule 10 až Schedule 80). Jednoduché náhodné délky 6 m, dvojité náhodné délky 12 m nebo zakázkové délky dle potřeby.

Certifikace kvality a shoda s předpisy:

Certifikace ISO 9001:2015:Systém řízení kvality zajišťující konzistentní kvalitu produktů napříč všemi provozy.

Licence API 5L Monogram:Oprávněni k výrobě potrubí API 5L, což dokazuje závazek k nejvyšším průmyslovým standardům pro ropovody a plynovody.

Označení CE (PED 2014/68/EU):Shoda s evropskou směrnicí o tlakových zařízeních pro bezproblémové celní odbavení v rámci EHP. Prohlášení o vlastnostech (DeP) je k dispozici pro ekvivalenty EN.

Certifikace EN 10204 3.2:Inspekční certifikát 3.2 ověřený organizacemi TÜV, LR, BV nebo SGS pro kritické projekty vyžadující plnou sledovatelnost.

Schválení inspekcí třetí stranou (TPI):Produkty a procesy schválené společnostmi SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL a TÜV pro projekty na moři regulované klasifikačními společnostmi.

Další certifikace:ISO 14001, ISO 45001, NORSOK M-650, NACE MR0175 / ISO 15156 pro aplikace v kyselých prostředích.

Schválení specifická pro zákazníka:Pravidelné audity továren pro významné dodavatele EPC, národní provozovatele (NOC) a globální energetické společnosti.

Globální uznání:Společnost Womic Steel je důvěryhodným dodavatelem pro energetické společnosti ze žebříčku Fortune 500 a globální EPC dodavatele a působí ve více než 80 zemích jihovýchodní Asie, Evropy, Středního východu, Afriky a Ameriky.

2. Ocelové trubky API 5L X52 ERW: Složení materiálu a výkonnostní charakteristiky

API 5L X52 (také označovaná jako L360 podle normy ISO 3183) je vysokopevnostní ocel pro potrubí, speciálně navržená pro ropovody a plynovody. „X“ označuje „X42, X52, X65“ a označuje minimální mez kluzu v kilolibrách na čtvereční palec (KSI). X52 má tedy minimální mez kluzu 52 000 psi (přibližně 360 MPa). Označení „L360“ podle normy ISO představuje stejný materiál s mezí kluzu 360 MPa.

Ve srovnání s nižšími jakostmi, jako jsou GR.B (mezní tlak 35 000 psi) a X42 (mezní tlak 42 000 psi), nabízí X52 vynikající pevnost a zároveň si zachovává vynikající svařitelnost a houževnatost. Díky této rovnováze je X52 celosvětově nejrozšířenější jakostí pro středotlaké projekty potrubí na pevnině i na moři. X52 poskytuje optimální výkon pro potrubí provozovaná při tlacích až 1 500 psi v závislosti na tloušťce stěny a konfiguraci průměru.

Ocelové trubky API 5L X52 ERW Chemické složení (analýza naběračky, % hmotnostní):

Živel C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Nb V Ti Al
PSL1 Max % 0,28 1,40 0,030 0,030 0,05 0,10 0,04
PSL2 Max % 0,24 0,45 1,40 0,025 0,015 0,30 0,15 0,30 0,50 0,10 0,10 0,04 0,060

*Poznámka: Požadavky PSL2 jsou výrazně přísnější s nižšími limity uhlíku, fosforu a síry. Přidání mikrolegujících prvků (niob, vanad, titan) zjemňuje strukturu zrn a zvyšuje pevnost i houževnatost za nízkých teplot. PSL2 také vyžaduje kontrolované hodnoty uhlíkového ekvivalentu (CE): CE(IIW) ≤ 0,43 % pro bezešvé a ≤ 0,43 % pro svařované trubky s tloušťkou stěny ≤ 19 mm.*

Ocelové trubky API 5L X52 ERW Mechanické vlastnosti (pokojová teplota):

Vlastnictví Požadavek PSL1 Požadavek PSL2
Mez kluzu (ReH / Rt0,5) 52 000–77 000 psi (360–530 MPa) 52 000–77 000 psi (360–530 MPa)
Pevnost v tahu (Rm) ≥ 66 000 psi (≥ 460 MPa) ≥ 66 000 psi (≥ 460 MPa)
Poměr (mezní pevnost/mezní pevnost v tahu) Žádný konkrétní limit ≤ 0,93
Prodloužení (A min) Vypočteno podle vzorce Vypočteno podle vzorce
Tvrdost (HRC / HV) Žádný požadavek ≤ 27 HRC / ≤ 250 HV10

*Poznámka: PSL2 ukládá další požadavky, včetně maximálního poměru kluzu k pevnosti v tahu 0,93, maximálních limitů tvrdosti pro aplikace v kyselém prostředí a zvýšených hodnot rázové houževnatosti Charpyho s V-vrubem. Pro PSL2 je minimální rázová energie 40 J (průměr) a 30 J (individuální) při 0 °C pro tělo trubky, svar a tepelně ovplyvnenou zónu (HAZ).*

Ocelové trubky API 5L X52 ERW Nízkoteplotní rázové vlastnosti (Charpyho V-vrub) - PSL2:

Testovací místo Teplota Průměrná energie (min.) Individuální energie (min.)
Těleso trubky (podélné) 0 °C 40 joulů 30 joulů
Svarový kov (příčný) 0 °C 40 joulů 30 joulů
Tepelně ovlivněná zóna (HAZ) 0 °C 40 joulů 30 joulů
Možnost kyselé služby -10 °C nebo nižší Jak je uvedeno Jak je uvedeno

*Poznámka: Pro aplikace v kyselých prostředích (odolnost proti HIC/SSC) jsou dle přílohy H normy API 5L vyžadovány rázové zkoušky při nižších teplotách (-10 °C, -20 °C nebo -46 °C) a další omezení tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10).*

Ocelové trubky API 5L X52 ERW Limity uhlíkového ekvivalentu (PSL2):

Tloušťka stěny Maximální CE (IIW) Maximální hodnota SEČ
t ≤ 19 mm (0,748") 0,43 % 0,25 %
19 mm < t ≤ 40 mm (1,575") 0,43 % 0,25 %
t > 40 mm Dohodou Dohodou

Poznámka: Nízký obsah uhlíku zajišťuje vynikající svařitelnost v polních podmínkách bez předehřevu pro většinu tlouštěk stěn, což snižuje náklady a čas instalace.

3. Rozměrový rozsah ocelových trubek ERW dle API 5L X52 a shoda s normami

Společnost Womic Steel dodává trubky ERW s označením API 5L X52 v širokém rozměrovém spektru, plně v souladu s normami API 5L 46th Edition a ISO 3183.

Položka Specifikace
Norma API 5L 46. vydání / ISO 3183
Úroveň specifikace produktu PSL1 (standardní) / PSL2 (vylepšený)
Stupeň X52 (L360)
Výrobní proces Elektrické odporové svařování (ERW) / Vysokofrekvenční svařování (HFW)
Rozsah vnějších průměrů 60,3 mm – 610 mm (2 palce – 24 palců)
Rozsah tloušťky stěny 4,0 mm – 19,1 mm (příloha 10 – příloha 80)
Délka 6 m (SR), 12 m (DR) nebo zakázkové délky až 18 m
Konec Dokončit Hladký konec (PE) / Zkosený konec (BE) / Závitový a spojovací (T&C)
Povrchová úprava Holý / Olejovaný / Černě potažený / 3PE / FBE / Pozinkovaný

4. Dostupné rozměry a specifikace - ocelové trubky ERW

NB

Velikost

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1,24

   

1,73

   

2,41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3,02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7,47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5,08

5,08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3,05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3,05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3,05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6,02

2.11

3,05

   

6,02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38,10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6.35

6.35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Poznámka: Dostupná tloušťka stěny se může lišit v závislosti na průměru trubky a výrobních možnostech. Zakázkové rozměry mimo tento rozsah jsou k dispozici na vyžádání.

5. Běžné normy pro ocelové trubky ERW vyráběné společností Womic Steel

Norma

Běžné známky

Typická aplikace

API 5L (Specifikace pro potrubí)    
API 5L PSL1 / PSL2 SK. B, X42, X52, X60, X65, X70 Přeprava ropy a plynu, pobřežní/offshore potrubí
ASTM potrubí a konstrukční potrubí    
ASTM A53 (Specifikace pro ocelové trubky, černé a žárově zinkované, svařované a bezešvé) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, vzduch, konstrukční aplikace
ASTM A135 (Specifikace pro ocelové trubky svařované elektrickým odporem) SK. A, SK. B Voda, plyn, pára, rafinérské služby
ASTM A252 (Specifikace pro svařované a bezešvé ocelové trubkové piloty) GR.1, GR.2, GR.3 Základové piloty, námořní piloty, základy mostů
ASTM A500 (Specifikace pro za studena tvarované svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B, SK. C Konstrukční trubky, rámy budov, mosty
ASTM A501 (Specifikace pro za tepla tvářené svařované a bezešvé konstrukční trubky z uhlíkové oceli) SK. A, SK. B Těžké konstrukční aplikace, sloupy, vazníky
Kotle a výměníky tepla ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specifikace pro kotlové trubky z uhlíkové oceli a uhlíkovo-manganové oceli svařované elektrickým odporem) Stupeň A, C, D Kotlové trubky, trubky přehřívače
ASTM A214 (Specifikace pro výměníky tepla a kondenzační trubky z uhlíkové oceli svařované elektrickým odporem) Výměníky tepla, kondenzátory
ASTM A250 (Specifikace pro kotlové a přehřívací trubky z feritické legované oceli svařované elektrickým odporem) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Vysokoteplotní kotel a přehřívač
ASTM A334 (Specifikace pro bezešvé a svařované trubky z uhlíkové a legované oceli pro provoz při nízkých teplotách) GR.1, GR.3, GR.6 Nízkoteplotní provoz, kryogenní
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro pokojovou teplotu) P235TR1, P265TR1 Tlakové nádoby, kotlové bubny, vysokotlaké potrubí
EN 10217-2 (Svařované ocelové trubky pro tlakové účely - Trubky z nelegovaných a legovaných ocelí se stanovenými vlastnostmi pro zvýšené teploty) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Zvýšená teplota, kotlové trubky, výměníky tepla
EN 10219-1 (Za studena tvarované svařované ocelové duté profily pro konstrukční účely) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Konstrukční aplikace, pozemní stavitelství, mosty
EN 10210 (Duté profily z nelegovaných a jemnozrnných ocelí tvarované za tepla) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H, S420MH, S460MH Za tepla tvářené bezešvé/svařované duté profily pro konstrukční účely, pozemní stavitelství, mosty
EN 10025-2 (Válcované výrobky z konstrukčních ocelí za tepla - Nelegované konstrukční oceli) S235JR, S275JR, S355JR, Ocelové konstrukce, pozemní stavitelství
EN 10255 (Trubky z nelegovaných ocelí vhodné pro svařování a závitování) S195T, S235JRTH Vodovodní, plynové, kanalizační, závitové potrubní systémy
EN 10305-2 (Ocelové trubky pro přesné aplikace - Svařované trubky tažené za studena) E215, E235, E355 Přesné aplikace, hydraulické válce
BS 1387 (Specifikace pro závitové a hrdlové ocelové trubky a trubkové prvky) Třída A, B, C Voda, plyn, pára, lešení, závitové potrubí
DIN 2458 (Svařované ocelové trubky a tvarovky - Všeobecné technické dodací podmínky) St37.0, St44.0, St52.0 Všeobecné svařované ocelové trubky, konstrukční aplikace
ISO a další normy    
ISO 3183 (Ropný a plynárenský průmysl - Ocelové trubky pro potrubní dopravní systémy) L245, L290, L360, L415 Ropovody a plynovody (ekvivalent ISO API 5L)
ISO 65 (Ocelové trubky pro vodu, plyn a kanalizaci - Závitové trubky) Střední, těžká Voda, plyn, kanalizace, závitové potrubí
CSA G40.21 (Konstrukční ocel - kanadská norma) 44 W, 50 W Konstrukční aplikace (Kanada)
AS 1163 (Duté ocelové profily pro konstrukční účely - australská norma) C250, C350, C450 Duté profily (Austrálie)
GOST 10706 (Svařované ocelové trubky pro potrubí a konstrukce - ruská norma) St20, St35, St45 Potrubí, konstrukční aplikace (Rusko)

Používání:Přeprava ropy a plynu, voda a kanalizace, stavební projekty, lešení, pilotové základy, vysokotlaké kapaliny, chemické zpracování, výroba energie, stavebnictví, lodní inženýrství, kotlové trubky, výměníky tepla, přehřívače, kondenzátory, provoz za nízkých teplot, přesné aplikace, hydraulické válce, závitové potrubní systémy

6. Výrobní proces - ocelové trubky ERW / HFW

Kontrola surovin:U příchozích ocelových svitků se ověřuje chemické složení, mechanické vlastnosti a kvalita povrchu. Každému svitku je přiřazeno jedinečné číslo tavby pro úplnou sledovatelnost.

Odvíjení a vyrovnávání:Svitky se odvíjejí a zarovnávají, aby se pás zploštil a odstranila se sada svitek, čímž se zajišťuje rovnoměrná rovinnost pro konzistentní tvarování.

Frézování a ořezávání hran:Oba okraje pásu jsou frézovány s přesnou tolerancí šířky (±0,5 mm), čímž vzniká čistý, rovnoběžný povrch pro vysoce kvalitní svar.

Tváření za studena:Zarovnaný pás prochází tvarovacími válci, které postupně tvarují plochý pás do otevřené válcové trubkové skořepiny.

Vysokofrekvenční svařování (HFW/ERW):Vysokofrekvenční proud (200–500 kHz) zahřívá spojovací hrany na kovací teplotu (1 350–1 500 °C). Lisovací válce stlačují zahřáté hrany k sobě a vytvářejí tak kovaný svar bez přídavného materiálu.

Odstranění svarové housenky:Vnitřní i vnější otřepy jsou za horka odstraňovány karbidovými odlupovacími noži, čímž vzniká hladký povrch s minimálním zesílením svaru.

Velikost:Svařená trubka prochází kalibračními válci pro dosažení přesné tolerance vnějšího průměru (±0,5 % až ±1,0 %). V případě potřeby se dalšími válci vytvoří čtvercové/obdélníkové tvary.

Tepelné zpracování (volitelné):Normalizace při 890-930 °C může být použita pro zvýšení tažnosti nebo úlevy od pnutí, čímž se vytvoří jednotná feriticko-perlitová mikrostruktura.

Řezání na délku:Trubky se řežou na specifikované délky pomocí letmých řezaček s přesným řízením (±3 mm).

Nedestruktivní testování:

Ultrazvukové testování (UT):100% kontrola svarového švu a těla trubky na vrstvení, vměstky a nedostatek svaru.

● Zkouška vířivými proudy (ET):Průběžná online kontrola kvality svarů.

● Hydrostatické zkoušky:Každé potrubí bylo testováno na 95 % SMYS po dobu minimálně 10 sekund.

Konečná úprava:Hladké konce, zkosené konce (30°-35° s přistáním 1,6 mm) nebo závitové konce dle specifikace zákazníka.

Závěrečná kontrola a značení:Vizuální kontrola, ověření rozměrů (vnější průměr, hmotnost, délka, přímost) a trvalé značení dle normy (jakost, rozměr, číslo tavby, výrobce).

12

7. Postupy kontroly kvality a testování

Fáze Metoda kontroly Účel
Surovina Chemická analýza (OES spektrometr) Ověřte shodu s limity složení API 5L
Surovina Zkouška tahem Ověřte mez kluzu, pevnost v tahu a prodloužení
V procesu Kontrola rozměrů (mikrometry, posuvná měřítka) Sledujte vnější průměr a hmotnost během tváření a dimenzování
Svařovací zóna Ultrazvukové testování (UT) - online Detekce nespojitostí svarů, nedostatečného protavení
Svařovací zóna Zkoušení vířivými proudy (ET) - online Nepřetržité sledování kvality svarových švů
Svařovací zóna Makrozkoumání svarových švů Ověření provaření svaru a geometrie tavení
Hotové potrubí Hydrostatické testování (10 s min. při 95 % SMYS) Ověřte těsnost a odolnost vůči tlaku
Hotové potrubí Ultrazvukové testování (UT) - Offline (volitelné) Laminární inspekce celého těla
Hotové potrubí Magnetická prášková kontrola (MPI) Detekce povrchových trhlin (svar a tepelně ovplyvnená zóna)
Hotové potrubí Charpyho zkouška rázem s V-vrubem Ověření nízkoteplotní houževnatosti (PSL2)
Hotové potrubí Zkouška tvrdosti (HRC / HV10) Ověřte maximální limity tvrdosti (kyselý provoz)
Hotové potrubí Zkouška ohybem s řízeným pohybem (čelní a kořenová) Ověřte tažnost a celistvost svaru
Hotové potrubí Zkouška zploštění Ověřte tažnost a pevnost tělesa trubky
Hotové potrubí Rozměrová a vizuální kontrola Ověřte vnější průměr, šířku, délku, přímost a kvalitu povrchu
Hotové potrubí Ověření značení Zajistěte trvalé značení dle API 5L

Další testy pro PSL2 / kyselý provoz:

● Zkouška HIC (praskání vyvolané vodíkem) dle NACE TM0284

● Zkouška SSC (praskání v důsledku sulfidového napětí) dle metody A NACE TM0177

● Zkouška nárazem CVN při -10 °C, -20 °C nebo -46 °C

● Ověření tvrdosti (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pro odolnost vůči HIC)

Dokumentace kvality:

● Zkušební certifikát mlýna dle normy EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2

● Zpráva o hydrostatické zkoušce (trubka po trubce)

● Zpráva o kontrole UT / ET

Sledovatelnost od čísla tavby až po hotové potrubí

8. Primární aplikace ocelových trubek ERW

Trubky ERW jsou nezbytnými součástmi při přepravě ropy a plynu a v různých průmyslových aplikacích:

Přeprava ropy a plynu:Dálkové pobřežní a podmořské plynovody pro ropu, zemní plyn a rafinované ropné produkty.

Přeprava kapalin pod vysokým tlakem:Potrubí pro vstřikování vody, systémy pro likvidaci produkované vody a vysokotlaký přenos kapalin v ropných polích a zpracovatelských zařízeních.

Projekty pobřežních potrubí:Sběrné potrubí, hlavní potrubí a rozvodné potrubí napříč zemí v ropných a plynových polích.

Pobřežní potrubní systémy:Podmořské přívodní potrubí, stoupačky a exportní potrubí pro offshore plošiny a podmořské dokončovací práce (s možností PSL2 a kyselého servisu).

Kyselé servisní prostředí:Potrubí pro přepravu vlhkého kyselého plynu (obsahujícího H₂S) vyžadujícího PSL2 s doplňkovými požadavky včetně odolnosti proti HIC a SSC dle norem NACE.

Přenos vody:Vodovodní potrubí velkého průměru, zavlažovací systémy a rozvody surové vody pro komunální a průmyslové použití.

Čistírna odpadních vod a čištění odpadních vod:Odvodňovací potrubí odpadních vod, potrubí čistírny odpadních vod a systémy pro manipulaci s kaly.

Průmyslové strukturální aplikace:Potrubní nosníky, podpěry, výztuhy a konstrukční prvky v rafinériích, petrochemických závodech a průmyslových zařízeních.

Zařízení na zpracování ropy a plynu:Průtoková potrubí, sběrné potrubí, rozdělovače a propojovací potrubí ve zpracovatelských závodech a kompresorových stanicích.

EPC a potrubí pro provoz:Procesní a inženýrské potrubí v rafineriích, závodech na zpracování plynu, chemických komplexech a elektrárnách.

9. Balení a doprava

Trubky ERW jsou baleny a přepravovány s maximální péčí, aby byla zajištěna jejich ochrana během přepravy. Zde je popis procesu balení a přepravy:

Obal:

Ochranný nátěr:Před balením mohou být trubky potaženy tenkou vrstvou antikorozního oleje nebo ochranného laku, aby se zabránilo povrchové korozi a oxidaci během skladování a přepravy. K dispozici je také holá povrchová úprava pro okamžitou aplikaci nátěru v místě určení.

Svazování:Trubky podobných rozměrů a specifikací jsou pečlivě svázány do šestihranných nebo obdélníkových svazků. Jsou zajištěny ocelovými páskami (obvykle 3–5 pásek na svazek), aby se zabránilo pohybu uvnitř svazku.

Koncové krytky:Na oba konce každé trubky se umisťují plastové koncovky (PE nebo PP), které chrání zkosené konce, hladké konce a závitové spoje před poškozením nárazem, vniknutím nečistot a vlhkostí.

Polstrování a odpružení:U prémiových exportních objednávek lze mezi vrstvami potrubí použít výplňové materiály, jako jsou pěnové kroužky nebo pryžové pásky, aby se zabránilo oděru a poškození povlaku během manipulace.

Dřevěné bedny nebo bedny:U tenkostěnných trubek, přesných trubek nebo objednávek prémiových povlaků mohou být trubky baleny v pevných dřevěných bedenách nebo překližkových bednách, aby byla zajištěna zvýšená ochrana před vnějšími silami a hrubým zacházením.

Doprava:

Způsob dopravy:Trubky se přepravují kontejnerovými loděmi (20 stop/40 stop), nákladními vozidly na sypký náklad nebo železniční přepravou v závislosti na místě určení, objemu a naléhavosti. Letecká přeprava je k dispozici pro vzorky nebo časově kritické zásilky.

Kontejnerizace:Malé až střední objednávky nakládané do standardních přepravních kontejnerů, které chrání náklad před povětrnostními vlivy, vlhkostí a vnějšími nečistotami během přepravy.

Nakládání velkoobjemových plavidel:Velkoobjemové objednávky (obvykle >200 tun) nakládané přímo na nákladní lodě. Zvedací nosníky a rozpěrné tyče zabraňují poškození; proklady a úvazy chrání náklad před vlnami.

Označování a dokumentace:Každý balík je jasně označen jakostí, normou, rozměry, číslem tavby a pokyny pro manipulaci. Kompletní dokumentace (obchodní faktura, balicí list, nákladní list, osvědčení o původu, osvědčení o zkoušce válcovny) připravena pro hladké celní odbavení.

Bezpečné upevnění:Svazky zajištěné ocelovými páskami, ochrannými pytli nebo dřevěnými výztuhami, aby se zabránilo posunutí, kutálení nebo poškození během přepravy.

Sledování a pojištění:Pro sledování v reálném čase jsou k dispozici sledovací čísla kontejnerů. Pojištění námořní nákladní dopravy (pro všechny rizikové skupiny nebo s průměrnou škodou) je k dispozici na vyžádání.

Stručně řečeno, společnost Womic Steel zajišťuje, aby všechny trubky ERW Steel byly baleny s použitím špičkových ochranných opatření a přepravovány spolehlivými přepravními metodami, aby dorazily do cíle v optimálním stavu. Správné postupy balení a přepravy jsou nezbytné pro zachování integrity a kvality dodávaných produktů.

13

10. Výhody a nejčastější dotazy k oceli Womic

Proč spolupracovat s Womic Steel?

Vše na jednom místě:Kompletní sortiment od trubek API 5L ERW až po odpovídající tvarovky OEM (kolena, T-kusy, redukce, příruby, zátky) v kompatibilních materiálových jakostech, včetně uhlíkové oceli, legované oceli a nerezové oceli.

Technická shoda:Ke každé zásilce jsou přiloženy kompletní certifikáty o zkoušce ve válcovně (EN 10204 typ 2.2, 3.1 nebo 3.2) s podrobným popisem přesného chemického složení, výsledků mechanických zkoušek a protokolů o nedestruktivním zkoumání.

Služby s přidanou hodnotou:Zkosení hran (30°-35°), řezání závitů a spojování, montáž plastových krytek a antikorozní nátěry (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, zinkování) k dispozici u nás nebo prostřednictvím kvalifikovaných partnerských zařízení.

Konkurenceschopná logistika:Strategické partnerství s globálními speditéry zajišťuje optimalizované nakládání kontejnerů (maximalizace množství na kontejner) a nákladově efektivní přepravu po celém světě se spolehlivými přepravními dobami.

Skladové zásoby a dostupnost:Rozsáhlé skladové zásoby standardních rozměrů API 5L X52 (vnější průměr 2"-24", Schedule 10-80) zajišťují krátké dodací lhůty a rychlou reakci na naléhavé požadavky projektu. Zakázkové rozměry se vyrábějí na vyžádání s typickou dodací lhůtou 30-45 dní.

Schopnost kyselých služeb:Plná schopnost dodávat trubky PSL2 se zkouškami HIC a SSC dle norem NACE pro aplikace v kyselých plynech. Tvrdost kontrolována na ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Vyberte si společnost Womic Steel Group jako svého spolehlivého partnera pro vysoce kvalitní ocelové trubky ERW API 5L X52 a bezkonkurenční dodací lhůty. Neváhejte se obrátit na nás!

Webová stránka: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Jaký je rozdíl mezi API 5L PSL1 a PSL2 pro trubky X52?

A: PSL1 (úroveň specifikace produktu 1) je standardní úroveň kvality se základními chemickými a mechanickými požadavky. PSL2 (úroveň specifikace produktu 2) ukládá přísnější limity pro uhlík, fosfor, síru, vyžaduje maximální poměr kluzu k pevnosti v tahu 0,93, povinné zkoušení rázem Charpy a vylepšené nedestruktivní zkoušení. PSL2 je vyžadována pro kyselé aplikace, aplikace v pobřežních vodách a kritických potrubích. U X52 vyžaduje PSL2 také nižší uhlíkový ekvivalent (CE ≤ 0,43 %) pro lepší svařitelnost.

Otázka: Lze potrubí API 5L X52 použít pro konstrukční aplikace?

A: Ano. Minimální mez kluzu oceli X52 360 MPa (52 000 psi) ji činí vhodnou pro mnoho konstrukčních aplikací, včetně potrubních nosníků, podpěrných sloupů, výztuh a těžkých konstrukčních rámů. Pro čistě konstrukční aplikace (netlakové) však mohou být cenově výhodnější varianty ASTM A500 GR.B nebo A53 GR.B.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi ERW a HFW? Který je lepší pro potrubí X52?

A: ERW (elektrické odporové svařování) a HFW (vysokofrekvenční svařování) se často používají zaměnitelně. HFW konkrétně používá vysokofrekvenční proud (obvykle 200–500 kHz), který vytváří užší tepelně ovlivněnou zónu (HAZ) a vynikající kvalitu svaru ve srovnání s konvenčním nízkofrekvenčním ERW. Pro API 5L X52 je HFW preferovaným procesem, protože poskytuje lepší houževnatost svaru a užší HAZ, což je nezbytné pro kyselé prostředí a nízkoteplotní aplikace.

Otázka: Co znamená „kyselý provoz“ a můžete dodat X52 pro kyselý provoz?

A: Kyselý provoz se týká potrubí vedoucího vlhký plyn obsahující sirovodík (H₂S). Za těchto podmínek může standardní ocel trpět praskáním vyvolaným vodíkem (HIC) nebo praskáním v důsledku napětí v důsledku sulfidů (SSC). Ano, společnost Womic Steel dodává ocel X52 PSL2 s doplňkovými požadavky pro kyselý provoz dle přílohy H normy API 5L, včetně zkoušek HIC (NACE TM0284), zkoušek SSC (NACE TM0177) a kontroly tvrdosti (≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC).

Otázka: Jaká je maximální dostupná délka pro potrubí API 5L X52 ERW?

A: Dodáváme trubky ERW ve standardních pevných délkách až do 12 metrů (přibližně 40 stop) pro průměry do 610 mm (24"). Pro menší průměry (pod 168 mm / 6") jsou na vyžádání k dispozici délky až 18 metrů (60 stop). Delší délky pro specifické projekty vyžadují podrobnou specifikaci a technické posouzení.

Otázka: Jaké typy koncových úprav nabízíte pro potrubí X52?

A: Nabízíme hladké konce (čtvercové řezy pro tupé svařování nebo mechanické spoje), zkosené konce (úhel zkosení 30°-35° s přistáním 1,6 mm ±0,8 mm pro tupé svařování v terénu), závitové konce (závity API nebo dle specifikace zákazníka) a spřažené konce (se spojkou namontovanou na konci trubek). Pro splnění specifických požadavků na instalaci je k dispozici zakázková příprava konců.

Otázka: Můžete zajistit kontrolu třetí stranou pro trubky API 5L X52?

A: Ano. Vítáme a umožňujeme inspekce prováděné společnostmi DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR nebo jakýmkoli zástupcem jmenovaným klientem během výroby (přítomnost při hydrotestu, UT, rozměrové kontrole) a před odesláním. 3.2 Certifikáty o inspekci ověřené autorizovanými nezávislými subjekty jsou standardně dodávány na vyžádání.

Otázka: Nabízíte služby řezání trubek X52 na míru?

A: Ano. Nabízíme přesné řezání na přesné délky specifikované zákazníkem s úzkými tolerancemi (obvykle ±3 mm) a čistými konci bez otřepů. Po řezání může následovat zkosení konců (pro svařování) nebo závitování (pro mechanické spoje) dle potřeby.

Otázka: Jaké možnosti povrchové úpravy jsou k dispozici pro potrubí API 5L X52 ERW?

A: Nabízíme různé možnosti povrchových úprav, včetně: FBE (Fusion Bonded Epoxy) - jedno- nebo dvouvrstvá vrstva; 3LPE / 3LPP (třívrstvý polyethylen / polypropylen); epoxid z černouhelného dehtu; tekutý epoxid; zinkování (žárové nebo elektrolytické); a černý nátěr (lak nebo lak). Nátěr lze aplikovat v našem závodě nebo prostřednictvím kvalifikovaných partnerských lakoven s příslušnými certifikacemi.

Otázka: Jaká je dodací lhůta pro API 5L X52 PSL2 s požadavky na kyselý servis?

A: Standardní dodací lhůta pro PSL2 s požadavky na kyselý servis (včetně testování HIC a SSC) je přibližně 45–60 dní od potvrzení objednávky, v závislosti na množství objednávky a specifických požadavcích na testování. Pro menší množství mohou být k dispozici spěšné objednávky (30–45 dní). Pro aktuální dodací lhůty na základě vašich specifických požadavků nás prosím kontaktujte.